XXVI Niedziela Zwykła

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od 2 października w poniedziałek rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00.  Dziś konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Dziś odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół Niedziałki 1,5,6, natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Dziś taca przeznaczona jest na Dom rekolekcyjny św. Faustyny w Ostrówku prowadzony przez naszą diecezję. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Jutro wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

We wtorek 3 października święto Archaniołów Michała, Gabriela  i  Rafała. O godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

W czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej. Odnowa w Duchu Św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza  na adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach świętych.

W sobotę 7 października wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Róż Różańcowych w naszej parafii i ich rodzin. O godz. 17.30 zapraszamy wszystkie Róże na różaniec.

Ks. Proboszcz Sławomir Żarski i ks. Łukasz Staszak, Diecezjalny Modelator Róż Różańcowych serdecznie zapraszają Roże Różańcowe na dekanalne Spotkanie Różańcowe, które odbędzie się w par. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dębem Wielkim w dniu 7.10.2023 w święto MB Różańcowej o godz. 15.00.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  z ul Dąbrówki i Salezjan natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły św. Jana Pawła II.

Za tydzień przyjedzie do nas ze Słowem Bożym ks. Jarosław Gawroński, który będzie zbierał przed kościołem ofiary na projekt Domu rekolekcyjnego Ruchu Oazowego naszej diecezji w Zielonce.

Za tydzień w niedzielę o godz. 17.00 różańcem procesyjnym wokół kościoła pomodlimy się o szczęśliwe wybory dla naszej ojczyzny.

Bóg zapłać za ofiary 600 zł i 100 zł złożone na dom katechetyczny. Dziękujemy za ofiary na dom katechetyczny składane przy grillu w wysokości 1760 zł. Ks. Jerzy Danecki składa serdeczne podziękowania za ofiary na remont kościoła w Siennicy w wysokości 5840 zł. Joanna i Filip, którzy posługują na misji w Afryce – stolicy Etiopii Addis Abebie składają serdeczne Bóg Zapłać! Za ofiary pieniężne i modlitwę. Zebrali 12 882 zł. Zapewniają także o swojej modlitwie za wszystkich, którzy ich wspomagają.

Dziękujemy za ofiarowanie ok. 40  ton kamieni na budowę ogrodzenia na cmentarzu Panu Kazimierzowi z Jakubowa oraz rodzinie z Mistowa za ofiarowanie 30 ton na budowę cmentarza.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Aniołowie są przy nas – kim są i jaką rolę pełnią aniołowie – pisze ks. Mateusz Szerszeń michalita. Święty nie tylko od ekologii – o św. Franciszku z Asyżu. Misyjność naturą Kościoła – każdy chrześcijanin może i powinien być apostołem Jezusa. Jak ważne jest świadectwo wiary we współczesnym świecie? W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Anioł codzienny. Aniołowie zawsze nam towarzyszą. Jak rozpoznać ich obecność? U Królowej Śniegu. Piękna historia obrazu Matki Bożej Różańcowej z dominikańskiej bazyliki w Krakowie. Gdy ktoś mówi: „nie chcę już żyć” – jak mądrze rozmawiać o samobójstwie opisuje ks. Tomasz Trzaska, suicytolog. Jest również dostępny dwumiesięcznik „Trwajcie w Miłości”. Cena 6 zł, a w nim świadectwo młodego Węgra ateisty, który będąc w Polsce nawrócił się.