XXIV Niedziela Zwykła

Dziś przyjechał do nas ks. Jerzy Danecki. Po Mszy św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na remont kościoła w Siennicy.

Od rana, przed kościołem, odbywa się  loteria fantowa. Każdy los wygrywa. Jest wiele atrakcyjnych nagród.  Dochód  z loterii zostanie przeznaczony na działania Caritasu. Zaś Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza na piknik, przed domem parafialnym. Zaczynamy dzisiaj o godzinie 14.00. Będzie wiele atrakcji dla dużych i małych.  Strzelnica,  grill, wata cukrowa i popcorn. Dla dzieci malowanie twarzy i zabawy. Dla wszystkich fotobudka. Około godziny 15.00 występ zespołu muzycznego „Senior na Medal” i wspólne śpiewanie. Przy grillu będzie postawiony koszyk. Kto będzie miał życzenie, może złożyć ofiarę na budowany dom katechetyczny. Zapraszamy.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. Polecajmy w modlitwach dzieci i młodzież naszej parafii, aby byli wierni Chrystusowi i odważnie podążali za wskazaniami Ewangelii.

We wtorek 19 września o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę 20 września Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Nazaret” zaprasza po wieczornej Eucharystii na modlitwę wstawienniczą w domu parafialnym.

W czwartek 21 września święto św. Mateusza Apostoła. Zachęcamy szczególnie do lektury Ewangelii spisanej przez tego autora.

Odnowa w Duchu Św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. na spotkanie w salce w domu parafialnym na spotkanie wspólnotowe. Zapraszamy nowe osoby, każdy mile widziany.

W sobotę 23 września Msza św. o godz. 18.00 Grupy Modlitwy św. O. Pio. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

Za tydzień odbędzie się przed kościołem zbiórka na misje w Etiopii, w którym posługuje młode polskie małżeństwo.

Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze szkół: Szkoła Podstawowa nr 2, szkoła Salezjańska i szkoła w Niedziałce, a także rodziców dzieci, które przystępowały do Komunii Św. ze szkół nr 1,5 i 6 w Mińsku Mazowieckim, odbędzie się 19 września 2023 we wtorek o godz. 19.00 w budynku kościoła. Natomiast dla rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 i 4 spotkanie odbędzie się 26 września 2023 o godz. 19.00 również w budynku kościoła.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary indywidualne na Dom Katechetyczny złożone w kancelarii Parafialnej i przelewach bankowych. Bóg zapłać za ofiarę 100 zł.

Ks. Karol składa serdeczne podziękowania osobom za ofiarę 1000 zł, 500 zł i 500 zł na pomoc w organizacji kaplicy i odprawiania Mszy św. w Domu Seniora „Kaśmin” w Drożdżówce i zapewnia wszystkich ofiarodawców o modlitwie.

Bóg zapłać za ofiary na nasze Seminarium Duchowne w wysokości 14100 zł.

Dziękujemy za 4 tony kamieni na budowę ogrodzenia na cmentarzu rodzinie z Mieni.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Wiara i rozum – ks. bp Jacek Grzybowski wyjaśnia encyklikę „Fides et ratio”. Jak nie dać się zmanipulować – rozmowa z medioznawcą Prezesem Instytutu Nowych Mediów. Kosztem Polaków – niemieckie firmy, zarabiające dziś miliardy euro, zbiły fortuny na niewolniczej pracy Polaków. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: O tym, jak bronić się przed brutalizacją języka w przestrzeni publicznej. Wiara na cenzurowanym. Całkiem sporo aktorów wybiera wierność wartościom, które odrzuca współczesne kino. Narzędzie hańby przemienione przez miłość. O Święcie Podwyższenia Krzyża Św.