Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś Niedziela Zesłania Ducha Św. Za tydzień Uroczystość Trójcy Najświętszej. Przypominamy, że tego dnia kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto jeszcze nie był, to warto wykorzystać nowy tydzień na spowiedź.

Ze Słowem Bożym przyjechał do nas o. Leonard Paulin, który przed kościołem będzie zbierał na budowę świątyni w Homlu na Białorusi. Ks. Proboszcz z Miedzeszyna przyjedzie w dniu 18 czerwca.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe, które są odprawiane po Mszy św. wieczornej.

Od maja aż do października w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe i czerwcowe w niedzielę będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej.

W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

W środę święto Nawiedzenie NMP .

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

W sobotę o godz. 10.00 Rocznica I Komunii Św. dzieci ze szkoły imienia św. Jana Pawła II. W niedzielę o godz. 11.00 I Komunia Św. dzieci ze szkoły imienia św. Jana Pawła II. Ofiary zbierane w czasie uroczystości komunijnych będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Za tydzień przejedzie do nas i wygłosi Słowo Boże o. Błażej Kapucyn, a po Mszy św. przed kościołem będzie rozprowadzał książki o św. O. Pio.

Są jeszcze wolne miejsca na czuwanie z O. Pio w Łagiewnikach w dniu 17 czerwca. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy domie parafialnym. Szczegóły w gablocie.

Dziękujemy za przywożenie kamieni na ogrodzenie cmentarne i prosimy o dalsze ich dostarczanie na cmentarz.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni. Prosimy o dalsze ofiary na ostatnią Drogę krzyżową przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Bóg zapłać za ofiary indywidualne na Dom Katechetyczny w wysokości 1800 zł złożone w kancelarii Parafialnej i przelewach bankowych.

Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarę wysokości 2160 zł, a także rodzicom dzieci I Komunijnych szkoły nr 4  z ul. Siennickiej za ofiarę w wysokości  10100 zł. Te ofiary będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Dziękujemy  dzieciom I - Komunijnym za złożone ofiary na misje w kwocie 2200 zł.

Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: ks. Bp Jacek Grzybowski - Jak mówi Duch do Kościoła. Nie ma kompromisu ze złem – mamy dziś do czynienia z próbą piątego rozbioru Polski twierdzi ks. Kard. Gerhard Muller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Potraktujmy prymasa na serio – jakie miejsce w życiu Prymasa Stefana Wyszyńskiego zajmuje miłość do ojczyzny? – mówi prof. Paweł Skibiński, historyk. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Matki Polki żywot własny. Co daje macierzyństwo? I ty jesteś charyzmatykiem. Każdy ma dary Ducha Św. Co się dzieje, kiedy ich używa? Otwiera czy zamyka na świat? Bachledówna – nowe sanktuarium związane z błogosławionym Prymasem Tysiąclecia. Jest jeszcze do nabycia „Głos Ojca Pio”.