Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś pod chórem będzie możliwość złożenia ofiary na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Poradnictwo Rodzinne czynne w 1 i 3 środy miesiąca. Pani Psycholog przyjmuje bezpłatnie rodziny w kryzysie od godz. 16.00 do 19.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane po Mszy św. wieczornej.

Od maja aż do października w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej.

23 maja o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy  św. spotkanie w domu parafialnym.

26 maja obchodzimy dzień matki. Wszystkim mamom życzymy zdrowia, i wszelkich łask od Maryi w ich codziennej misji macierzyńskiej.

W sobotę o godz. 10.00 Rocznica I Komunii Św. dzieci ze szkół z  ul. Dąbrówki i Salezjan. O godz. 11.30 I Komunia Św. dzieci ze szkół z  ul. Dąbrówki i Salezjan. Ofiary zbierane w czasie uroczystości komunijnych będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

27 maja w Budach Janowskich odbędzie się jubileusz 50-lecia Gminy Mińsk Maz. od godz. 14.00. Szczegóły w gablocie.

Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Św. Ze Słowem Bożym przyjedzie do nas Ks. proboszcz Marcin Ożóg. Z tego dnia ofiary złożone na tacę  będą przeznaczone na budowę kościoła w Warszawie Miedzeszynie.

Dziękujemy za przywożenie kamieni na ogrodzenie cmentarne i prosimy o dalsze ich dostarczanie.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni. Prosimy o dalsze ofiary na ostatnią Drogę krzyżową przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarę wysokości 4670 zł , a także rodzicom dzieci I Komunijnych ze szkoły nr 4 z ul. Siennickiej za ofiarę w wysokości  12200 zł. Te ofiary będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Dziękujemy 41 dzieciom I - Komunijnym za złożone ofiary na misje w kwocie 2348 zł.

Bóg zapłać za dar ołtarza rodzicom dzieci rocznicowych ze  szkoły nr 4 z ul. Siennickiej za 2169 zł, który będzie przeznaczony na dom katechetyczny.

Są jeszcze wolne miejsce na wyjazd 27 maja do Lichenia. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Jak być mamą? – jak postępować z dziećmi, by relacji małżeńskiej nie zagrażał syndrom pustego gniazda? O macierzyństwie trzech pokoleń - jak zmienił się model wychowania dzieci. Maryjne zawierzenie – praktyka zawierzenie siebie Matce Bożej robi w Kościele Katolickim furorę. Czy to sposób na bardziej atrakcyjne albo łatwiejsze chrześcijaństwo? W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Sceneria Wniebowstąpienia jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. Chrystus żyje i działa w Kościele poprzez swojego Ducha. Na kolana! Jeśli w Kościele jest kryzys, to zawsze kryzys  naszej modlitwy – notował w osobistych zapiskach św. Jan Paweł II. Wszystkie reformy Kościoła zaczynały się na kolanach. Jest jeszcze do nabycia „Głos Ojca Pio” i najnowszy „Anioł Stróż” dla dzieci.