VI Niedziela Wielkanocna

Dziś taca przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne. Bóg zapłać za ofiary.

Poradnictwo Rodzinne czynne w 1 i 3 środy miesiąca. Pani Psycholog przyjmuje bezpłatnie rodziny w kryzysie od godz. 16.00 do 19.00.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które są odprawiane po Mszy św. wieczornej. Zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

We wtorek uroczystość św. Andrzeja Boboli męczennika, patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Módlmy się w intencji naszej ojczyzny.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 19 na 20 maja. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Od piątku nowenna przed Zesłaniem Ducha św.

W sobotę o godz. 10.00 Rocznica I Komunii Św. dzieci ze szkoły z  ul. Siennickiej. O godz. 11.30 I Komunia Św. dzieci ze szkoły z  ul. Siennickiej. Ofiary zbierane w czasie uroczystości komunijnej będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Wspólnota Odnowy w Duchu Św. Nazaret wyjeżdża w sobotę 20 maja do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Kontakt pod nr telefonu 725 262 376.

Od dziś aż do października w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe w niedzielę będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej.

27 maja o godz. 7.00 rano z pod parkingu przy domu parafialnym odbędzie się wyjazd do Lichenia rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi ze szkół  Niedziałka 1,5,6 i z ul. Siennickiej. Powrót ok. godz. 20.00. Koszt 70 zł wraz z ubezpieczeniem. Zapisy u katechetów.

Dziękujemy za przywożenie kamieni na ogrodzenie cmentarne i prosimy o dalsze ich dostarczanie.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni. Prosimy o dalsze ofiary na ostatnią Drogę krzyżową przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii.

Bóg zapłać ofiarodawcom, którzy dokonali przelewów bankowych na konto parafialne w wysokości 10.300 zł od 1 stycznia do końca kwietnia. Te ofiary są przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Bóg zapłać rodzicom dzieci rocznicowych za ofiarę wysokości 1730 zł, a także rodzicom dzieci I Komunijnych ze Starej Niedziałki i szkół 1,5 i 6 w wysokości  10300 zł. Te ofiary będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

Za tydzień pod chórem zbiórka na Radio Maryja i Telewizję Trwam.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Jak nie zagubić Najważniejszego? Czy wśród bieganiny, aby przygotować się do tego wydarzenia, nie gubi się sensu przyjęcia I Komunii Św. O rodzinnej Komunii Św. – jak nie zmarnować przy okazji I Komunii Św. szansy do ewangelizowania całych rodzin? Fatima dla młodych – o miejscu Światowych Dni Młodzieży.  W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Święci wołają o świętość – o przesłaniu św. Stanisława dla współczesnych Polaków. Pokuta, pokuta, pokuta! Na czym polega pokuta? Pokazuje doświadczenie fatimskich dzieci, którym objawiła się Maryja. Błogosławiony w dżinsach – Dlaczego 15 letni chłopiec mówi o swej śmierci z uśmiechem na twarzy? Jest jeszcze do nabycia „Głos Ojca Pio”.