V Niedziela Wielkanocna

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła, natomiast o godz. 17.00 na plebani odbędzie się  konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

Dziś 7 maja przypada 1 rocznica śmierci ks. Dariusza Walickiego, proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji dziś o godz. 16.00.

Poradnictwo Rodzinne czynne w 1 i 3 środy miesiąca. Pani Psycholog przyjmuje bezpłatnie rodziny w kryzysie od godz. 16.00 do 19.00.

Zapraszamy na nabożeństwo majowe, które jest odprawiane dziś o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.  Zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

Jutro uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Módlmy się w intencji naszej ojczyzny.

W piątek 12 maja Wspólnota Odnowy w Duchu św. Nazaret zaprasza po Mszy św. wieczornej na Drogę Krzyżową za kapłanów.

W sobotę o godz. 10.00 Rocznica I Komunii Św. dzieci ze szkół Stara Niedziałka i szkół 1,5 i 6. O godz. 11.30 I Komunia Św. dzieci ze szkół Stara Niedziałka i szkół 1,5 i 6. Bóg zapłać za dar ołtarza od rodziców 40 dzieci w wysokości 4610 zł. Ofiary zbierane w czasie uroczystości komunijnej również będą przeznaczone na budowę domu katechetycznego.

13 maja zapraszamy na 1 w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła po Mszy św. wieczornej.

Od 14 maja aż do października w niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy św. wieczornej.

Również za tydzień w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 9.30 zostaną poświęcone medaliki Matki Bożej Loretańskiej i uroczyście nałożone członkom Grupy. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

Za tydzień taca przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne.

27 maja o godz. 7.00 rano z pod parkingu przy domu parafialnym odbędzie się wyjazd do Lichenia rodziców z dziećmi pierwszokomunijnymi ze szkół  Niedziałka 1,5,6 i z ul. Siennickiej. Powrót ok. godz. 20.00. Koszt 70 zł wraz z ubezpieczeniem. Zapisy u katechetów.

Dziękujemy za przywożenie kamieni na ogrodzenie cmentarne i prosimy o dalsze ich dostarczanie.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni. Prosimy o dalsze ofiary na ostatnią Drogę krzyżową przyjmujemy do zakrystii lub do kancelarii.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: O zwyczaju śpiewania Litanii do Matki Bożej Loretańskiej, który niestety zanika dziś. U Matki Bożej Kodeńskiej. O sanktuarium tuż przy granicy z Białorusią. O bł. Hannie Chrzanowskiej, pielęgniarce związanej z Krakowem i z Warszawą. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Jak się da dziś zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła istoty: spotkania z żywym Bogiem. Dylematy Kościoła – O zatracaniu wiary na zachodzie Europy mówi ks. kard. Willem Jacobus Eijk – arcybiskup Ultrechtu i prymas Niderlandów. Zjednoczy serca Polaków – O peregrynacji wiernej kopi obrazu Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski.