IV Niedziela Wielkanocna

Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwie o powołaniach do stanu kapłańskiego i zakonnego zwłaszcza z naszej parafii.

Dziś przyjechał do nas Zespół Muzyczny z Białorusi. Po Mszach św. będzie można nabyć płytę z ich nagraniami.

Poradnictwo Rodzinne czynne w 1 i 3 środy miesiąca. Pani Psycholog przyjmuje bezpłatnie rodziny w kryzysie od godz. 16.00 do 19.00.

Jutro rozpoczynamy miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.  Zachęcamy do podtrzymywania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.

3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. tak jak w niedzielę, z wyjątkiem że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy o wywieszenie flag narodowych i maryjnych. O godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę z udziałem Pocztów Sztandarowych, później nastąpi przemarsz na Plac Konstytucji.

W czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

W sobotę święto Apostołów Filipa i Jakuba.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 procesja Eucharystyczna wokół kościoła, natomiast o godz. 17.00 na plebani odbędzie się  konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W niedzielę 7 maja przypada 1 rocznica śmierci ks. Dariusza Walickiego, proboszcza naszej parafii. Msza św. w jego intencji w najbliższą niedzielę o godz. 16.00.

W przyszłym roku planujemy dokończyć mur na naszym cmentarzu. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przywożenie kamieni wielkości piłki nożnej na cmentarz. Za wszelką  pomoc serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni. Bóg zapłać za ofiary 200 zł i 1000 zł na budujący się dom katechetyczny.

Parafialny Zespół Caritas składa serdeczne Bóg Zapłać! Pani Poseł Teresie Wargockiej. Za przekazanie kwoty 1.500 zł na potrzeby misji w Etiopii, w której przebywają Joanna i Filip, znani naszym parafianom. Prosimy o modlitwę za nich i ich dzieło.

Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Potrzebni od zaraz – kandydaci do kapłaństwa są potrzebni od zaraz! Tylko skąd ich brać? –zastanawia się ks. Henryk Zieliński. Sutanna – znak sprzeciwu? – Alumni seminariów duchownych przyjmują sutannę mniej więcej w połowie formacji. Jej noszenie stanowi coraz większe wyznanie – zauważa ks. Łukasz Piotrowski. Franciszek na Węgrzech – papieska pielgrzymka na Węgry 28 -30 kwietnia pod hasłem „Chrystus jest naszą przyszłością” jest drugą wizyta  Franciszka u naszych bratanków. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Kapłan, zawsze kapłan. Co robić, żeby mieć dobrych i świętych kapłanów? O tym jakie znaczenie dla kapłanów ma modlitwa w ich intencji. Fenomen przyjętej miłości. O „Małej drodze” św. Teresy z Lisieux i niezwykłej popularności jej kultu. Katolicy najczęściej atakowani. W 2022 roku w Polsce doszło do 130 naruszeń wolności religijnej.