III Niedziela Wielkanocna

W tym tygodniu rozpoczynamy tydzień Biblijny.  Kościół zachęca nas do czytania Pisma Św. Każdy dorosły katolik niech się postara przeczytać choć jedną Ewangelię.

Bóg zapłać ks. Markowi Lemiechowi z Wielgolasu Brzezińskiego, za wygłoszone do nas Słowo Boże i wszystkim ofiarodawcom za budowę kościoła w Cisiu.

W poniedziałek Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze Św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny.

W wtorek święto św. Marka Ewangelisty. W naszych modlitwach pamiętajmy o osobach pracujących w rolnictwie, aby Pan Bóg błogosławił w ich ciężkiej pracy.

27 kwietnia przypada 3 rocznica śmierci ks. Tadeusza Zielińskiego, długoletniego wikariusza i kapelana Szpitala w Mińsku Maz. Msze św. w jego intencji 26 kwietnia o godz. 17.00 w kaplicy szpitalnej i 28 kwietnia w kościele o godz. 15.00 i 18.00.

W sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Poradnictwo Rodzinne czynne w 1 i 3 środy miesiąca. Pani Psycholog przyjmuje rodziny  w kryzysie od godz. 16.00 do 19.00.

Zbliżają się I Komunie Św. w naszej parafii. Po każdej I Komunii Św. w czwartki będą organizowane wyjazdy do Częstochowy (Lichenia) dzieci wraz z rodzicami. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 i powrót ok. 19.30. szczegóły i zapisy u katechetów. Warto ofiarować całą rodzinę MB Królowej Polski na nadchodzące lata i prosić o opiekę.

W przyszłym roku planujemy dokończyć mur na naszym cmentarzu. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przywożenie kamieni wielkości ludzkiej głowy na cmentarz. Za wszelką  pomoc serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł na budujący się dom katechetyczny.

W przyszłą niedzielę przybędzie do nas Zespół Muzyczny z Białorusi. Po Mszach św. będzie można nabyć płytę z ich nagraniami.

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Kościół Ojca, Syna i Ducha Św. – o tygodniu biblijnym mówi ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II. Wiara to nie obciach – rozmowa z dziennikarką Radia Plus Weroniką Kostrzewa. Gotowi do obrony - o obowiązku dawania świadectwa wiary pisze o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: Słowo Boże u ludzi słowa – Tydzień Biblijny to znakomita okazja do tego, by raz jeszcze przemyśleć obecność Księgi nad Księgami w naszym życiu. Radykalni – o regule św. Franciszka i życiu braci mniejszych. Po prostu dobry człowiek – o czynie Pana Jana, który wybudował kaplicę. O odnalezionym krzyżu na hałdzie, właściwie na wysypisku śmieci. O jego wielkiej miłości do Pana Boga.