II Niedziela Wiekanocna

Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii. Niedziela Bożego Miłosierdzia, to święto patronalne Caritasu. Dziękujemy osobom z Caritas parafialnego za bezinteresowną pomoc osobom biednym, a także wszystkim darczyńcom dzięki im można pomagać. Dziękujemy również wszystkim liderom grup parafialnych, które animują życie duchowe w naszej parafii. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy dziś odmówią koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Pamiętajmy również o obowiązku przyjęcia komunii św. wielkanocnej. Taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas z naszej Diecezji. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 21 na 22 kwietnia. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

W niedzielę 23 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. w intencji ks. Proboszcza z racji imienin. Również w niedzielę 23 kwietnia o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy  św. spotkanie w domu parafialnym.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Marek Lemiech z Wielgolasu Brzezińskiego, który buduje kościół. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę świątyni.

Zbliżają się I Komunie Św. w naszej parafii. Po każdej I Komunii Św. w czwartki będą organizowane wyjazdy do Częstochowy dzieci wraz z rodzicami. Wyjazd autokaru o godz. 7.00 i powrót ok. 19.30. szczegóły i zapisy u katechetów. Warto ofiarować całą rodzinę MB Królowej Polski na nadchodzące lata i prosić o opiekę.

W przyszłym roku planujemy dokończyć mur na naszym cmentarzu. W związku z tym zwracamy się z prośbą o przywożenie kamieni wielkości ludzkiej głowy na cmentarz. Za wszelką  pomoc serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy za ofiary na ostatnią zbiorową Drogę Krzyżową w naszym kościele, która jest robiona w pracowni.

Joanna i Filip przebywający w Etiopii składają wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg Zapłać!  Jesteśmy bardzo wdzięczni za kwotę  8.127 zł przekazaną na potrzeby naszej misji. Zapewniamy o naszej modlitwie i prosimy o modlitwę za nas

Pod chórem dostępna jest prasa katolicka. W tygodniku „Idziemy” min.: Miłosierdzie we krwi – rozmowa z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem. Między wiarą i niewiarą – czy Tomasz był niewierny? Odpowiedzi szuka ks. Bartosz Adamczewski. Z ranami do nieba – o. prof. Jarosław Kupczak OP wyjaśnia, czym jest ciało uwielbione. W „Gościu Niedzielnym” artykuł: O trzech sposobach czynienia miłosierdzia zapisanych przez siostrę Faustynę w „Dzienniczku” oraz o tym, skąd się bierze niewiara i jak o Bogu rozmawiać z niewierzącymi.