Niedziela Palmowa

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Dziś przypada jego 18 rocznica odejścia do Domu Ojca. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. Brońmy dobrego imienia św. Jana Pawła II, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do jakiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie,  jakie Opatrzność dała nam za sprawą papieża Jana Pawła II, dziś świętego.  Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 udamy się w marszu papieskim do par. św. Antoniego. Włączmy się w ta piękną ogólnopolską akcję poparcia dla dobrego imienia św. Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka.

W piątek odbyła się droga krzyżowa z naszego kościoła do parafii wojskowej. W sposób szczególny bardzo dziękuje Policji, OSP ze Starej Niedziałki i Mińska Mazowieckiego za pomoc w organizacji tej drogi krzyżowej.

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, a procesja na Nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.00. Po nabożeństwie będzie stać ministrant pod chórem i będzie zbierał ofiary przeznaczone na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Dziś konferencja przedchrzcielna o godz. 17.00.

Dzisiaj przed kościołem, po każdej Mszy Świętej, Parafialny Zespół Caritas, zbiera ofiary na misję organizowaną w Etiopii - kraju w Afryce. Od kilku miesięcy przebywa tam małżeństwo, Joanna i Filip, które przed swoim wyjazdem gościło w naszej Parafii. Pamiętają o nas w modlitwie i za każdą ofiarę z góry składają serdeczne Bóg Zapłać! W tej sprawie po ogłoszeniach przemówi pani Zofia.

Dziś przed każdą Mszą św. pod kościołem bielanki rozprowadzają palemki. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na ich potrzeby oraz wyjazd wakacyjny bielanek. Za wszelką hojność składamy serdeczne Bóg zapłać.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy czas liturgiczny w całym roku kościelnym. Porządek Nabożeństw:

Wielki Czwartek – W katedrze św. Floriana w Warszawie Msza Krzyżma o godz. 10.00. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa przy ciemnicy do godz. 21.00. Po Wieczerzy Pańskiej Grupa Loretańska poprowadzi półgodzinną adorację  Pana Jezusa w ciemnicy, do której serdecznie zaprasza.

Wielki Piątek – o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu nie ma Mszy Świętej. Ofiary z adoracji przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy w tym trzy posiłki postne, w tym jeden do syta. Ilościowy nie obowiązuje małych dzieci i osoby starsze i chore. Adoracja Pana Jezusa od 8.00 do liturgii, a później do godz. 21.00 przy grobie.  Wielki piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W Wieki Piątek i Wielką Sobotę  o godz. 8.00 w kościele będzie modlitwa tzw. Ciemnej Jutrzni.

W Wielką Sobotę o godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, prosimy o przyniesienie świec. W tym dniu obowiązuje post jakościowy, czyli powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od godz. 8.30 do 16.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Po Liturgii adoracja do godz. 21.00.

W Triduum Paschalne i w święta nie spowiadamy.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się  Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 tradycyjną trasą. Po procesji Msza św. w intencji parafian i przychodzących do kościoła. Msze Święte później o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00.

Kancelaria parafialna w Triduum Paschalne nieczynna, nie ma też adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

We wtorek 4 kwietnia o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Parafialny Zespól Caritas rozprowadza pod chórem paschaliki, świece z motywem wielkanocnym i logo Caritas. Kupując taką świecę, to tak, jakbyśmy zaprosili ubogiego na wielkanocne śniadanie. Składamy serdeczne Bóg Zapłać, za serce i wrażliwość na potrzeby bliźnich, tym parafianom, dzięki którym możliwe jest  przygotowanie paczek świątecznych dla najuboższych parafian.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne. Bóg zapłać pewnym rodzinom za ofiary na dom katechetyczny w wysokości 300 zł, 10.000 zł i 1.000 zł.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodnik „Idziemy”, a w nim: Od hosanna do ukrzyżuj – Czy możemy mieć pewność, że nie zdradzimy Jezusa, skoro jesteśmy ochrzczeni, chodzimy co niedziele  do kościoła, przyjmujemy Najświętszy Sakrament?- opowiada ks. dr. Aleksander Jacyniak SJ, teolog duchowości.  Grzech? Jaki grzech? – Z czego mamy się spowiadać? Przecież nikogo nie zabiłem i niczego nie ukradłem. Utrata poczucia grzechu to poważne zagrożenie – zauważa ks. Piotr Śliżewski. Charyzmatyk kontaktu – nie był nawet wikariuszem. Czasem nazywał siebie księdzem z marginesu. Dlaczego ks. Bronisław Bozowski potrafił znaleźć miejsce w sercach tysięcy ludzi?  Jest również „Gość Niedzielny”, a w nim: O Triduum Paschalnym, aby jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia. Krzyż to nie pomysł Boga – Nie jest tak, że wola Boga równa się krzyż – mówi ks. Krzysztof Wons SDS. Papież widziany z Kijowa – jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych.  Jest również „Anioł Stróż”.