IV Niedziela Wielkiego Postu

Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Jego papieskie przepowiadanie, apostolskie wizyty, a także wysiłki dyplomatyczne przyczyniły się do wzrostu duchowego milionów ludzi na całym świecie. Dla nich Papież Polak był i pozostaje moralnym punktem odniesienia, nauczycielem wiary, a także orędownikiem w niebie. Brońmy dobrego imienia św. Jana Pawła II, by nie niszczyć wspólnego dobra, a do jakiego należy niewątpliwie dziedzictwo Jana Pawła II. Polacy winni pamiętać o błogosławieństwie,  jakie Opatrzność dała nam za sprawą papieża Jana Pawła II, dziś świętego.

Dziś w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. dr. Tomasz Borkowski wykładowca Pisma Św. w Seminarium Duchownym w Diecezji Łomżyńskiej. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 6.30 z nauką ogólną, o 9.00 dla klas ponadpodstawowych , o 11.00 dla klas IV - VIII, o 16.00 od 0 - III, o 18.00 z nauką ogólną i o 20.00 dla starszej młodzieży i pracującej długo. Tak samo we wtorek 21 marca i w środę 22 marca. Prosimy rodziców o przyprowadzanie dzieci do kościoła. 22 marca w środę na Mszach św. o godz. 11.00 i 16.00 będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy o przyprowadzenie do kościoła osób starszych i chorych. Natomiast wyjazd do chorych przed świętami będzie w sobotę 25 marca o 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii i zakrystii.

Podczas rekolekcji będzie dodatkowo kilku księży wynajętych do spowiadania. Prosimy, aby ze spowiedzi korzystać przez cały czas Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych i nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień. Niech udział w rekolekcjach wzbudzi w nas pragnienie poznania dobroci Boga.

Trwa Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu, mniej czasu poświęćmy telewizji, komputerowi, Internetowi, a więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale połączone z procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00, o godz. 17.00 dla dzieci z konkursem oraz o godz. 19.00. Po Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych pod chórem będzie stać ministrant i można będzie składać ofiarę na koszta związane z instalacją Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Gorzkie Żale i Drogi Krzyżowe będą ofiarowane w obronie dobrego imienia Świętego Jana Pawła II.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Również dziś w kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim jest wyświetlany film fabularny „Opiekun” o opiece św. Józefa nad współczesnymi ludźmi. Zachęcamy do obejrzenia.

Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP jest w tym roku przeniesiona na poniedziałek 20 marca, który jest patronem Mężczyzn i Ojców. W naszej modlitwie pamiętajmy o nich.

21 marca we wtorek o godz. 17.00 w kaplicy szpitalnej w Mińsku Maz. odbędzie się spotkanie dla pielgrzymów udających się do Włoch śladami Świętego Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka, w dniach 9 – 17 czerwca tego roku.

W czwartek 23 marca o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

W czwartek 23 marca Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza na spotkanie w domu parafialnym nowe osoby w różnym wieku.

W piątek 24 marca jak co roku odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Antoniego w Mińsku Maz. o godz. 20.00. Do wyboru są dwie trasy 40 i 44 km. Z tej okazji w kaplicy adoracji kościoła św. Antoniego odbędzie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu do 7 rano.  Więcej informacji na stronie edk.org.pl. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i o 18.00.

Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Salezjańskiej na zebranie, które odbędzie się 27 marca w poniedziałek w domu parafialnym o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

W przyszłym tygodniu w godzinach porannych są wolne intencje. Zapraszamy do kancelarii.

Za tydzień przyjedzie do nas zespół z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się koncert w ich wykonaniu. Można przynosić zabawki, chemię, żywotność dla Ukrainy, które zespół ze sobą zabierze do siebie.

Parafialny Zespół Caritas gorąco prosi  o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla  ponad 200 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Także paczek ze słodyczami dla dzieci ukraińskich. Można pomóc w różny sposób. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze, środki czystości i drobne słodycze. Wrzucić datek, nawet niewielki, do skarbony Caritas. Pod chórem można kupić świecę wielkanocną. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup brakujących artykułów do paczek. Pod chórem można też zaopatrzyć się za "co łaska" w ręcznie wykonane, przez seniorów, bardzo ładne ozdoby wielkanocne. Pomagając Caritasowi, to tak jakbyśmy zaprosili potrzebującego na świąteczne śniadanie. Wierzymy, że jak zawsze możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Dziękujemy i prosimy o przynoszenie nakrętek.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne. Bóg zapłać pewnej rodzinie za dar 1000 zł na dom katechetyczny. Dziękujemy bardzo Pani Poseł Teresie Wargockiej za dar 2000 zł na Stację Drogi Krzyżowej i anonimowemu ofiarodawcy za dar 4000 zł na Drogę Krzyżową. Pozostało trzy stacje Drogi Krzyżowej do ufundowania, w tym na jedną zbiera się, a więc dwie. Jak ktoś może, to niech ofiaruje 1 stacje Drogi Krzyżowej Panu Bogu, a On wynagrodzi jak nie na ziemi to w niebie.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki „Idziemy”, a w nim: Jak nie stracić rekolekcji? – Czy można źle przeżyć rekolekcje – rozmowa z ks. dr. Krzysztofem Wonsem SDS, dyrektorem Centrum Formacji Salwatorianów. Z góry przyjęta teza – Jaką wartość maja dokumenty IPN, na podstawie których w reportażu „Franciszkańska 3” oskarża się kard. Karola Wojtyłę, że nie reagował na nadużycia seksualne kapłanów? – rozmowa z historykiem prof. Rafałem Latką. Dzieci św. Józefa – może załatwić pracę, podsunąć dobrego męża, pomoc zdobyć mieszkanie, a nawet grube miliony. Ale czy św. Józefa mamy tylko po to, by pomagał w trudnych sytuacjach życiowych?  Jest również „Gość Niedzielny”, a w nim: Czerwona linia, której przekraczać nie wolno – „Franciszkańska 3” – film zmanipulowany na trzech poziomach: tezy, źródeł i ofiar. Wiele hałasu o coś. O kłamstwach na temat kard. Wojtyły i mądrej obronie świętego papieża. Awaria w centrum dowodzenia – Jak trenować mózg i pamięć?   Jest również miesięcznik „Głos O. Pio”.