III Niedziela Wielkiego Postu

Dziś po Mszach św., będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz walczącej Ukrainy. Zbiórkę przeprowadzą nasi ministranci.

Trwa Wielki Post – czas nawrócenia, pokuty i przemiany naszych serc, czas powrotu do Boga. Apelujemy o abstynencję od alkoholu i palenia tytoniu, mniej czasu poświęćmy telewizji, komputerowi, Internetowi, a więcej czasu poświęćmy modlitwie, postarajmy się uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach. Gorzkie Żale połączone z procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00, o godz. 17.00 dla dzieci z konkursem oraz o godz. 19.00. Po Gorzkich Żalach i Drogach Krzyżowych pod chórem będzie stać ministrant i można będzie składać ofiarę na koszta związane z instalacją Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim 12 i 19 marca jest wyświetlany film fabularny „Opiekun” o opiece św. Józefa nad współczesnymi ludźmi. Zachęcamy do obejrzenia.

13 marca przypada 10 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

14 marca we wtorek o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę 15 marca wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” zaprasza na modlitwę wstawienniczą w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

W czwartek 16 marca Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.

17 marca po Drodze Krzyżowej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i  nabożeństwo pokutne o godz. 20.30.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 17 na 18 marca. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Parafia św. Antoniego w Mińsku Maz. zaprasza również w piątek 17 marca na katechezę dla dorosłych o godz. 20.00 do dolnego kościoła. Tematem katechezy będzie: „Abraham ojciec naszej wiary. Wiara w Boga, Wiara Bogu”. Prelegentem będzie ks. Paweł Rytel-Adrianik - Doktor nauk biblijnych i archeologii oraz doktor nauk orientalnych (w zakresie judaistyki i hebraistyki). Publicysta, poliglota, teolog i profesor Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi od niedzieli 19 marca do środy 22 marca ks. dr. Tomasz Borkowski wykładowca Pisma Św. w Seminarium Duchownym w Diecezji Łomżyńskiej. Msze św. od poniedziałku do środy o godz. 6.30 z nauką ogólną, o 9.00 dla klas ponadpodstawowych , o 11.00 dla klas IV - VIII, o 16.00 od 0 - III, o 18.00 z nauką ogólną i o 20.00 dla starszej młodzieży i pracującej długo. Tak samo we wtorek 21 marca i w środę 22 marca.  Prosimy rodziców o przyprowadzanie dzieci do kościoła. 22 marca w środę na Mszach św. o godz. 11.00 i 16.00 będzie udzielany sakrament chorych. Prosimy o przyprowadzenie do kościoła osób starszych i chorych. Natomiast wyjazd do chorych przed świętami będzie w sobotę 25 marca o 9.30. Prosimy o zgłaszanie chorych w kancelarii i zakrystii.

Podczas rekolekcji będzie dodatkowo kilku księży wynajętych do spowiadania. Prosimy, aby ze spowiedzi korzystać przez cały czas Wielkiego Postu podczas Mszy Świętych i nie odkładajmy spowiedzi na Wielki Tydzień. Niech udział w rekolekcjach wzbudzi w nas pragnienie poznania dobroci Boga.

Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Salezjańskiej na zebranie, które odbędzie się 27 marca w poniedziałek w domu parafialnym o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.

Bóg zapłać za ofiary na Kościół lub na Kolędę składane na tacę, czy w kancelarii czy na konto parafialne. Dziękujemy 3 rodzinom za dar na budowany dom katechetyczny w wysokości 1000 zł, 400 zł i 100 zł.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki „Idziemy”, a w nim: Jak rozumieć Franciszka – rozmowa z ks. bp Janem Piotrowski,, ordynariuszem kieleckim, byłym misjonarzem w Kongo i Peru. Dekada Bergoglio – o Pontyfikacie  Franciszka pisze ks. Łukasz Piotrowski. Rewolucja sztucznej inteligencji. Jakie zagrożenia i możliwości niesie za sobą taki postęp techniczny?   „Gość Niedzielny”, a w nim: Towarzystwo dobrej rady – O kierownictwie duchowym i wysiłku rozeznania mówi o. Mariusz Balcerak SJ. Kościół na peryferiach. Papież Franciszek chce postawić peryferie świata i Kościoła w centrum życia chrześcijańskiego. Miasto przyszłości czy przerost ambicji? The Line ma zmienić dotychczasowe myślenie o miastach. Ale czy to dobra zmiana? Jest również miesięcznik „Głos O. Pio”.