II Niedziela Wielkiego Postu

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast procesja odbędzie się w czasie Gorzkich Żali.

Dziś zbiórka do puszek na Misje Ad Gentes. Są one prowadzone przez Stolicę Apostolską.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale połączone z procesją eucharystyczną w niedziele o godz. 17.00. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 16.00, o godz. 17.00 dla dzieci z konkursem oraz o godz. 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim 12 i 19 marca będzie wyświetlany film fabularny „Opiekun” o opiece św. Józefa nad współczesnymi ludźmi. Zachęcamy do obejrzenia.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 7 marca we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

Dziękujemy pewnej rodzinie spoza naszej parafii za ofiarę 500 zł na dom katechetyczny.

Na cmentarzu przy bramie obok kolumbarium parafialnego zaczęły się prace związane z porządkowaniem terenu. Planowane jest przesunięcie bramy w kierunku zalewu.

Przepraszamy za utrudnienia w kościele przy wejściu głównym. Są one spowodowane renowacją balkonu prospektu organowego. Sam prospekt jest już całkowicie odnowiony wraz z elementami ruchomymi.

W kościele jest również instalowany system przeciwpożarowy. Dzięki temu zabezpieczymy naszą świątynię przed pożarem. Nasz kościół został wzniesiony na chwałę Pana Boga, ale to na nas spoczywa obowiązek zachowania go dla dalszych pokoleń. Czujmy się odpowiedzialni za bezpieczeństwo i porządek.

Za tydzień, po Mszach św., będzie możliwość złożenia ofiary na rzecz walczącej Ukrainy. Zbiórkę przeprowadzą nasi ministranci.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: tygodniki Idziemy, Gość Niedzielny oraz miesięcznik Anioł Stróż dla dzieci.