I Niedziela Wielkiego Postu

Dziś przyjechał do nas o. Karmelita z Berdyczowa na Ukrainie, który przez cały dzień głosi do nas Słowo Boże a po Mszy św. będzie zbierał przed kościołem ofiary na remont świątyni.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Przy krzyżu adoracyjnym do puszki można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

W czwartek 2 marca Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

W sobotę 4 marca święto św. Kazimierza, królewicza.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, natomiast procesja odbędzie się w czasie Gorzkich Żali.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Misje Ad Gentes.

Do kin od 24 lutego wszedł film fabularny „Opiekun” o opiece św. Józefa nad współczesnymi ludźmi.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się 7 marca we wtorek o godz. 19.00 w domu parafialnym.

Dziękujemy kilku rodzinom za ofiary, które wpłacili na konto parafialne z racji Kolędy oraz osobom, które składają koperty na tacę lub w kancelarii. W sposób szczególny dziękujemy jednej rodzinie za dar 1000 zł na kościół.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli nas księży z błogosławieństwem Bożym na cały rok. Parafia liczy 7 tysięcy rodzin, a przyjęło nas 3,5 tysiąca rodzin, to jest 50 %. 25 % nie przyjęło czy odmówiło, a drugie 25% było nieobecnych. Po odtrąceniach za trud chodzenia po kolędzie dla księży, pozostało dla parafii 180 tys. zł. Z tych pieniędzy są prowadzone inwestycje w kościele, renowacja balkonu na chórze, budowany jest dom katechetyczny, a także na cmentarzu parafialnym odwodnienie i porządkowanie placu przy nowej bramie. Przypominamy, że osoby, które co najmniej od 2017 roku nie przyjmowały wizyty księdza i będą potrzebowały jakichś spraw z kancelarii parafialnej, to najpierw musimy zapoznać się z nimi przez wizytę duszpasterską.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Spowiedź tylko dla dorosłych? Niektóre środowiska wysuwają postulaty spowiedzi dopiero po 16 urodzinach. Czy sakrament pokuty rzeczywiście jest traumą dla dzieci? Odpowiada ks. Marcin Węcławski, propagator wczesnej spowiedzi i Komunii Świętej. Gra w „odprawianie Mszy”  Nowe media stały się narzędziem owocnej ewangelizacji. „Msza w Roblox” nie jest dobrym przykładem ani jednego ani drugiego. Tajemnica zła - Skąd się bierze zło i jaki ma sens cierpienie? Jest również dostępny  „Gość Niedzielny”, a w nim: Walczę o ciebie – O chrześcijańskim napomnieniu między małżonkami, rodzicami i dziećmi mówi o. Przemysław Ciesielski OP, duszpasterz rodzin, odpowiedzialny za kursy przedmałżeńskie. To nic, że bywa strasznie. W Zaporożu albertyni wypiekają chleb dla ubogich. Nigdy nie pragnęli swego bezpieczeństwa. Zawsze idą tam, gdzie jest najtrudniej – mówi Ks. Bp Jan Sobiło. Skazani i deportowani – Ks. Bp Rolando Alvarez może spędzić 26 lat w więzieniu. Lewicowy prezydent Nikaragui Daniel Ortega prowadzi otwartą wojnę z Kościołem. Jest już najnowszy „Anioł Stróż”.