VII Niedziela Zwykła

Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem przez ministrantów będą zbierane ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Środą popielcową Kościół rozpoczyna 40-dniowy czas pokuty, gdzie poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się duchowo do radosnych świąt Wielkiej Nocy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły, czyli trzy posiłki postne w tym jeden do syta. Z postu ilościowego są zwolnione dzieci do 14 roku życia, osoby chore i po 60 -tce. Msze Święte w środę o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00, 20.00. Na wszystkich Mszach Świętych obrzęd posypania głów popiołem.

Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach pasyjnych. W czasie Wielkiego Postu w niedzielę o godzinie 17.00 Gorzkie Żale wraz z procesją, w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00,  a o 17.00 z konkursem dla dzieci i o 19.00. W tym czasie powstrzymujemy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

Przy ołtarzu Matki Bożej jest wystawiona Wielka Księga Trzeźwości. Do tej księgi mogą się wpisywać osoby, które na jakiś czas albo na całe życie postanawiają zerwać z jakimś nałogiem np. alkoholem. Wystarczy wpisać postanowienie, swoje imię i wiek.

W czwartek 23 lutego Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza na modlitwę za małżeństwa, rodziny i konferencję tematyczną pani psycholog. Na koniec krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

W czwartek 23 lutego o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

Za tydzień przyjedzie do nas o. Karmelita z Berdyczowa na Ukrainie, który przez cały dzień będzie głosił do nas Słowo Boże a po Mszy św. będzie zbierał przed kościołem ofiary na remont świątyni.

Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wszystkim wypoczywających na feriach zimowych życzymy bezpiecznego, zdrowego i dobrego wypoczynku.

Dziękujemy kilku rodzinom za ofiary, które wpłacili na konto parafialne z racji Kolędy oraz osobom, które składają koperty na tacę lub w kancelarii. W sposób szczególny dziękujemy jednej rodzinie za dar 500 zł na budujący się dom katechetyczny. Dziękujemy mieszkańcom i osobom zbierającym na jedną stację Drogi Krzyżowej z ulic Klonowej, Spacerowej i Siennickiej przy lesie w kwocie 5000 zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Sakramenty pod obstrzałem – Jak liberalna lewica chce zabronić udzielania sakramentów dzieciom i młodzieży – komentuje o. Dariusz Kowalczyk SJ. Moda na partnera – Sakramentalne, cywilne, nieformalne, z dziećmi czy bez – jakie związki dominują w polskim społeczeństwie? Jakie są tendencję? 12 kroków z depresji – Szansę dla tych, którzy zmagają się z podstępną chorobą, nie omijają nawet celebrytów, uczonych czy biskupów. Jest również dostępny  „Gość Niedzielny”, a w nim : Skąd wziął się i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa. Cuda pod gruzami. Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zraniło serce chrześcijaństwa. Mniejszościowy Kościół stał się  pierwszą deską ratunku dla ludzi różnych religii. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.