VI Niedziela Zwykła

Dziś gościmy o. Leonarda Paulina z Homla na Białorusi, który przez cały dzień głosi do nas Słowo Boże a po Mszy św. będzie zbierał przed kościołem na budowę świątyni.

Dzisiejsze spotkanie dotyczące sakramentu bierzmowania nie odbędzie się.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą w domach i rodzinach naszej parafii. W większości nasi wierni podchodzili do nas poważnie, z szacunkiem dla kapłanów i w duchu wiary, że Bóg przychodzi ze swym błogosławieństwem do naszych domów. Bóg zapłać za wspólną modlitwę, życzliwe i gościnne przyjęcie oraz za złożone ofiary na budowę Domu katechetycznego i innych dzieł parafialnych. Jak ktoś z różnych względów nie złożył ofiary na Kościół z racji Kolędy a chciałby jeszcze to uczynić, może to zrobić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Bóg zapłać za ofiarę 1000 zł pewnej rodzinie na dom katechetyczny. Dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe życzymy bezpiecznego, zdrowego i dobrego wypoczynku.

We wtorek 14 lutego za przyczyną św. Cyryla i Metodego modlimy się w intencji Europy, aby była wierna swoim chrześcijańskim korzeniom. Pamiętamy także o zakochanych, prosząc dla nich o Boże prowadzenie i dojrzałość w miłości.

W środę 15 lutego wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” zaprasza na modlitwę wstawienniczą w domu parafialnym po wieczornej Mszy św.

W czwartek 16 lutego Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” po wieczornej Mszy św. zaprasza na spotkanie w domu parafialnym.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 17 na 18 lutego. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Czy DPS to grzech? Rozmowa z ks. Sławomirem Abramowskim, duchownym i lekarzem. Co na starość? Każdy z nas może się znaleźć w takiej sytuacji, kiedy opieka nad starszymi i schorowanymi rodzicami będzie bardzo trudna. Pielgrzym pojednania – W dniach 31 stycznia – 5 lutego Ojciec Święty odwiedził Demokratyczną Republikę Konga oraz Sudan Południowy. O pielgrzymce i owocach jej. Jest również dostępny  „Gość Niedzielny” : Dla uzdrowionych i pozostałych. Dlaczego wspomnienie liturgiczne NMP z Lurdes zostało ogłoszone Światowym Dniem Chorego. O młodzież trzeba mądrze powalczyć. Jak reagować, kiedy dziecko nie chce chodzić na religię? Na początku był zachwyt. Mormoni wpływają na treść serialu „The Chosen”. Czy to prawda? Koszt czasopisma 10 zł. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.