V Niedziela Zwykła

1. Dziś I niedziela miesiąca, po Mszy Świętej o godzinie 12.30 procesja wewnątrz kościoła oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. 2 lutego był dzień modlitw i wsparcia osób żyjących w zakonach kontemplacyjnych. Nasza Parafia przekazała z tego dnia ofiary w wysokości 6.200 złotych. Bóg zapłać ofiarodawcom.

3. Kontynuujemy budowę domu katechetycznego, gdzie będzie jedna duża sala przeznaczona na spotkania, wyświetlania filmów, będzie też scena, a także pomieszczenia dla Caritasu parafialnego. Osoby które ofiarują co najmniej 1000 złotych będą za ich pozwoleniem umieszczone na specjalnej tablicy pamiątkowej wykonanej z marmuru. Ten dom budujemy tylko własnymi środkami.

4. Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas Diecezji Warszawsko-praskiej.

5. Za tydzień odwiedzi nas ze Słowem Bożym o. Leonard, paulin z Białorusi. Po Mszy Świętej będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Homlu na Białorusi.

6. Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

7. W ołtarzu bocznym przy obrazie miłosierdzia Bożego została ustawiona drewniana figura św. Faustyny Kowalskiej. Dziękujemy osobie która ufundowała tę figurę. Niech Bóg ją błogosławi

8. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: „Jak rozmawiać z nastolatkiem” – lęk i depresja doprowadzają młodych ludzi do prób samobójczych oraz „Z religią bez zmian” – jakie są skutki rezygnacji z lekcji religii. Jest również dostępny  „Gość Niedzielny” a w nim o różnych formach życia konsekrowanego. Jest do nabycia „Anioł Stróż” dla dzieci.

9. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za modlitwy, za ofiary i za cegiełki na budowę domu katechetycznego,  którego budowę rozpoczęliśmy. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż my księża, wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Pamiętajmy że nie ma wizyty duszpasterskiej na klatce schodowej tylko w mieszkaniu. Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. W ten sposób potwierdzamy, że należymy do tej parafii, potwierdzamy nasze życie religijne i pragniemy korzystać z posługi i pracy duszpasterskiej kapłanów tej parafii. Pragniemy błogosławić i wspólnie z domownikami się modlić. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie furtek i  drzwi na znak oczekiwania na księdza.

 

Osoby, które z jakichś względów nie mogły przyjąć księdza z wizytą duszpasterską w wyznaczonych wcześniej terminach, mogą zgłaszać się do zakrystii po Mszach Świętych albo do kancelarii parafialnej osobiście, aby zapisać się na dodatkową kolędę, która odbędzie się w sobotę  11 lutego od godz. 09:00.