IV Niedziela Zwykła

Dziś gościmy ks. Włodzimierza Buklarewicza Pallotyna, który wygłosi do nas Słowo Boże i po Mszy św. będzie zbierać na remont kościoła w Berezie Kartuskiej w obwodzie Brzeskim na Białorusi.

Dziś gościmy w naszej parafii alumnów I roku studiów naszego seminarium wraz z ks. Prefektem Dariuszem Rosłonem. Pamiętajmy w modlitwie o powołaniach do stanu duchownego zwłaszcza z naszej parafii.

W czwartek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego, czyli MB Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Pamiętajmy o modlitwach w intencji osób życia konsekrowanego, zwłaszcza o Loretankach i Karmelitankach. Taca z tego dnia zostanie przekazana na zakony kontemplacyjne, które nie mają źródeł utrzymania. Pod chórem, u sióstr Loretanek będą do nabycia gromnice.

W czwartek 2 lutego Odnowa w Duchu św. „Nazaret” zaprasza po Mszy św. wieczorem na adorację Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 rodzinny różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

4 lutego w sobotę o godz. 11.00 w kaplicy szpitalnej w Mińsku Maz. odbędzie się spotkanie dla osób zainteresowanych pielgrzymką do Włoch z Ks. Karolem w dniach 9 – 17 czerwca tego roku, z Biurem Podróży Gabriel Mir z Warszawy w sprawie umów i wpłaty 250 euro pierwszego zadatku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, naprawdę warto. Szczegóły w gablocie i pod nr tel.: 604 652 518.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na chorych objętych opieką Caritas Diecezji Warszawsko-praskiej.

Za tydzień będzie I niedziela miesiąca i procesja wewnątrz kościoła oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.

Bóg zapłać kilku osobom za ofiary na stacje Drogi Krzyżowej w naszym kościele oraz jednej rodzinie, która ufundowała jedną stację za 38 tys. zł.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Powołanie dla każdego – Co jest sednem realizacji powołania – odpowiada ks. Prof. Dr. hab. Marek Tatar, teolog duchowości. Łączy ich konsekracja. O różnych formach życia konsekrowanego. Bezpłatny dodatek specjalny Jan Paweł II – Odkrywamy prawdę.  Jest również dostępny  „Gość Niedzielny” : Sakrament ratunkowy – spowiedź jest łaską, której ogromu nie pojmujemy.  Trochę więcej empatii. Deficyt – co to takiego? Jak wpływa na życie dziecka? – odpowiada Nina Myalska, psychoterapeutka. Skołatane serce – o zbliżającej się wizycie papieża Franciszka w Sudanie Płd i sytuacji w tym kraju mówi brat Robert Wieczorek OFM Cap. Koszt czasopisma 10 zł. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.

W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska, czyli tzw. Kolęda. Dziękujemy za miłe przyjęcie, za modlitwy, za ofiary i za cegiełki na budowę domu katechetycznego,  którego budowę rozpoczęliśmy. Prosimy też, aby w domach nie było za gorąco, gdyż my księża, wychodząc później na zimne powietrze łatwo jest się zaziębić. Pamiętajmy że nie ma wizyty duszpasterskiej na klatce schodowej tylko w mieszkaniu. Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy przed południem od 10.00 do 12.00 po południu od 16.00 do godz. 17.00. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. W ten sposób potwierdzamy, że należymy do tej parafii, potwierdzamy nasze życie religijne i pragniemy korzystać z posługi i pracy duszpasterskiej kapłanów tej parafii. Pragniemy błogosławić i wspólnie z domownikami się modlić. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. W czasie kolędy przed posesjami i blokami prosimy o otworzenie furtek i  drzwi na znak oczekiwania na księdza.