Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju. Pamiętajmy o tym w naszej modlitwie.

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 12.30 nabożeństwo I niedzieli miesiąca i procesja wewnątrz kościoła oraz Msza św. w intencji jubilatów przeżywających rocznice małżeńskie.

Dziś o godz. 17.00 konferencja przed chrzcielna.

5 stycznia Odnowa w Duchu  św. Nazaret zaprasza w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

Uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Z racji uroczystości kancelaria parafialna nieczynna. Taca będzie przeznaczona na Misje. Porządek Mszy Świętych jak w niedziele z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy Świętej o godzinie 16.00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. Już po raz dziewiąty, ulicami naszego miasta przejdzie Miński Orszak Trzech Króli. Pod hasłem „ Niech prowadzi nas gwiazda”. Rozpoczynamy Mszą Świętą o godz. 12.30, która zostanie odprawiona w Sanktuarium  pod wezwaniem Świętego Antoniego z Padwy. Następnie, ulicami Mińska, na czele z Trzema Królami, przy śpiewie kolęd,  przejdziemy do naszego kościoła, gdzie oddamy pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi i Świętej Rodzinie. Złożymy też dary. Trzej Królowie mirrę, kadzidło i złoto. Wszystkich  zaś prosimy o przyniesienie drobnych słodyczy i wrzucenie  ich do kosza wystawionego, w kościele.  Słodycze te zostaną przekazane ukraińskim dzieciom. Zapraszamy do radosnego świętowania Objawienia Pańskiego i głoszenia Dobrej Nowiny o  Narodzeniu Jezusa. Po powitaniu będzie poczęstunek na Starym Rynku. Zachęcamy rodziców z dziećmi do udziału w tym pięknym wyznaniu wiary.

W związku z uroczystością Trzech Króli u sióstr przy stolikach będzie można nabyć poświęconą kredę z kadzidłem. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na ogrzanie klasztoru sióstr. Przypominamy, że w domu na drzwiach zewnętrznych piszemy litery K+M+B+2023. Jest to świadectwo, że przynależymy do Kościoła Rzymsko-katolickiego.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach świętych rano. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Nasz chór parafialny „Cantate Domino” serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 8 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00.

Jeszcze do 2 stycznia można przynosić rzeczy dla walczącej Ukrainy.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Paweł z Ukrainy, który będzie zbierać ofiary remont XVII wiecznego klasztoru, który jest pod jego opieką.

Gościmy dzisiaj P.  Grzegorza Kicińskiego, który poprowadzi fundację Most dla nieba. Ofiarami do puszek przed kościołem wesprzyjmy funkcjonowanie jedynego na Litwie hospicjum dla dzieci i dorosłych.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Nie zmarnujmy kolędy – Czym jest i czym powinna być wizyta duszpasterska, zwana kolędą? – opowiada abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Wizyta na zamówienie – w niektórych parafiach kolęda na zaproszenie pojawiła się przed lockdownem, w wielu zagościła na dłużej. Jak dziś wygląda wizyta duszpasterska? - Wypowiedź naszego ks. proboszcza o kolędzie w czasie pandemii. Niech prowadzi nas Gwiazda – Już wkrótce podczas Uroczystości Objawienia Pańskiego ujrzymy na ulicach ponad siedmiuset polskich miast doroczny Orszak Trzech Króli. Jak Będzie wyglądał? W „Gościu Niedzielnym” : Chronię się przed nienawiścią – O Bożym planie, zaręczynach i posłudze w ojczyźnie mówi abp Gintaras Grusas, metropolita wileński. Święta ze smartfonem. O świętowaniu uchodźców z Ukrainy w podwarszawskiej miejscowości. O wychodzeniu ze schematów ponadczasowych, psalmach i kolejnych pokoleniach muzyków opowiada Mateusz Pospieszalski. Koszt za podwójny numer 15 zł. Jest do nabycia „Anioł Sróż” dla dzieci.

W tym roku powracamy do wizyty duszpasterskiej w rodzinach. Kancelaria parafialna będzie czynna w czasie kolędy po południu od 16.00 do godz. 17.00. Na czas kolędy prosimy o spowiadanie się w tygodniu podczas Mszy św. rannych i w niedzielę. Przyjęcie kapłana we własnym mieszkaniu, to przyznanie się do bycia katolikiem i ma wartość religijnego świadectwa. W ten sposób potwierdzamy, że należymy do tej parafii, potwierdzamy nasze życie religijne i pragniemy korzystać z posługi i pracy duszpasterskiej kapłanów tej parafii. Pragniemy błogosławić i wspólnie z domownikami się modlić. Na czas wizyty duszpasterskiej prosimy o modlitwę za wszystkie rodziny parafii i za nas kapłanów. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, poświęconą wodę, kropidło. Uczniowie przygotowują zeszyty z katechezy szkolnej, kandydaci do bierzmowania okazują indeksy. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na materiały, robociznę i wybudowanie domu katechetycznego. Będzie możliwość nabycia cegiełek na dom katechetyczny.