IV Niedziela Adwentu

W sobotę 24 grudnia wigilia. Nie będzie Mszy Św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W wigilię zachowajmy tradycyjny post. O godz. 24.00 uroczystą Mszą Św. zwaną Pasterką pod przewodnictwem ks. Prał. Dr Dariusza Szczepaniuka, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt taca będzie na budowę świątyń w naszej Diecezji. Porządek Mszy Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę z wyjątkami, że w 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 16.00, a 26 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. W wigilię i w czasie świąt nie będzie spowiedzi.

Odnowa w Duchu św. „Nazaret” zaprasza w środę 21 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 na modlitwę wstawienniczą w domu parafialnym.

W czwartek 22 grudnia Odnowa w Duchu św. „Nazaret” nie ma swego spotkania wieczorem.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi 1 stycznia 2023 w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

2 stycznia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą”. Porządek Kolędy podamy w 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia.

2 stycznia przyjedzie duży samochód, który od nas zawiezie potrzebne rzeczy dl Tulczyna na Ukrainie. Można przynosić dary, które są potrzebna ludziom marznącym i głodującym, a więc: koce, ciepłą odzież, żywność długiej trwałości, chemię gospodarczą, świeczki itp. Dzięki staraniom Pana Adama Zawadzkiego wysłaliśmy jeden duży samochód na Ukrainę, niedaleko granicy z Białorusią. Wszystkim darczyńcom, szkołom miejscowym serdecznie dziękuję.

Schola Parafialna dziś rozprowadza domowe wypieki po Mszach św.: o godz. 9.30 11.00 i 12.30. Ofiary z tego tytułu są przeznaczone na rozwój wspólnoty.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

W kościele pod chórem są do nabycia świece Caritas na stół wigilijny.

Parafialny Zespół Caritas przygotowuje już paczki świąteczne.  Prosimy o środki czystości, puszki rybne i mięsne,  z dłuższym terminem ważności i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Można też wrzucić do skarbony Caritas nawet niewielki datek. Wszystkie datki przeznaczymy na pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej. Pod chórem, za dobrowolna ofiarę, rozprowadzane są ręcznie wykonane przez seniorów, bardzo ładne, ozdoby bożonarodzeniowe.  Można też nabyć tam świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Wszystkim darczyńcom, z góry, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Na co czekamy – Co jest najważniejsze w świętowaniu Bożego Narodzenia? – przypomina ks. Henryk Zieliński. Wieki bożonarodzeniowej tradycji – o symbolach związanych z  Bożym Narodzeniem i ich znaczeniu. Francuski student w obronie Prymasa. Jest również kalendarz na 2023 rok. Koszt 7 zł za podwójny numer. W „Gościu Niedzielnym” : Dobrze, że jesteś – Jak pomóc przeżyć święta tym, którzy właśnie stracili kogoś bliskiego. Betlejem w Sztramberku. – Miasteczko jak z bajki, pachnące miodowo-korzennymi ciastkami w kształcie uszu. Dodatek – Modlitwa przed wieczerzą wigilijną.