I Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczyna się Adwent czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tych dniach powstrzymujemy się od  wesel i zabaw.

Dziś przyjechał do nas ks. Jacek Kuziel wraz z Siostrami Szarytkami od Cudownego Medalika. Po Mszach św. będzie rozprowadzany Cudowny Medalik i będzie możliwość złożenia ofiary.

Roraty odprawiane będą w dni powszednie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w Roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci. Ze względu na Roraty Msza Św. o godz. 7.00 została odwołana. Kolejna Msza Św. będzie o godz. 8.00.

W środę święto św. Andrzej Apostoła. O godz. 17.00 w naszym kościele odbędzie się Msza św. w intencji Społeczności Szkoły Centrum Szkolenia Zawodowego i Ustawicznego w 10 rocznicę jej istnienia.

Odnowa w Duchu św. zaprasza na adoracje Najświętszego Sakramentu w I czwartek miesiąca po wieczornej Eucharystii.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 6.30 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

W kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim od 25 listopada jest dostępny film „Prorok” o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim. Bardzo serdecznie polecamy.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach w zakrystii, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Można jeszcze do wtorku włącznie przynosić koce, kołdry, ciepłe ubrania środki sanitarne, żywnościowe, Skrzynki plastikowe 1 m x 0,5 m, świece i lekarstwa na serce i nadciśnienie i inne artykuły potrzebne w okresie zimy na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy. Te wszystkie artykuły zabierze ks. Piotr Furman z Tulczyna, który przez cały tydzień jest u nas i po Mszach św. będzie przyjmować dary a także ofiary na odbudowę kościoła, jednocześnie bardzo dziękuje za pomoc i obiecuje modlitwę w intencji wszystkich ofiarodawców.

Pani psycholog w poradnictwie rodzinnym przyjmuje bezpłatnie w I i III środy miesiąca od godz. 16.00 do 19.00 małżeństwa w kryzysie i z problemami dzieci i młodzieży.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd na pielgrzymkę autokarową z Ks. Karolem do Warszawy dnia 10 grudnia w sobotę do Matki Bożej Pompejańskiej na Mszę św., różaniec i opłatek i do Seminarium Diecezjalnego na sztukę teatralną  w wykonaniu kleryków III roku studiów pt.: „Pinokio”. Wyjazd około godz. 12.00 i powrót ok. 21.30. Koszt podróży 30 zł + ofiary na seminarium. Zapisy pod nr telefonu: 604 652 518.

Pod chórem po Mszach Św. są do nabycia świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wsparcie potrzebujących dzieci. Za każdy gest dobroci i troski o bliźnich z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać! Parafialny Zespół Caritas, jak co roku, będzie przygotowywał paczki świąteczne. Gorąco prosimy o włączenie się w to dzieło. Z naszej pomocy korzysta około dwustu osób, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Razem, ich święta Bożego Narodzenia  możemy uczynić  radośniejsze. Z kosza wystawionego w kościele można wziąć torbę Caritas „pełną miłości´” i złożyć ją, w tym samym, koszu wypełnioną trwałymi artykułami spożywczymi oraz środkami czystości. Można też wrzucić do skarbony Caritas nawet niewielki datek. Za te ofiary kupimy świąteczne artykuły spożywcze. Pod chórem, po Mszach Świętych, można nabyć świecę  Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód z ich sprzedaży zasili, przede wszystkim, fundusz Diecezjalnego Caritas, który  pomaga dzieciom oraz prowadzi  wiele placówek socjalnych i hospicja. Także w naszym mieście jest kilka takich placówek i domowe hospicjum. Niech okazane dobro wróci do każdego darczyńcy stokrotnie. Wszystkim, z góry, składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 krótka adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja w kościele.

W przyszła niedzielę zbiórka do puszek na kościół na wschodzie.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne.

Nasza parafia ofiarowała 12.850 zł na nasze Seminarium Duchowne i 6.000 zł na Kościół na Wschodzie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła i ogrzewanie składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Sens Adwentu – rozmowa z Ks. Bp warszawsko-praskim Romualdem Kamińskim. Jak tu wierzyć w Kościół – rozmowa z ks. Prof. Robertem Skrzypczakiem, teologiem dogmatycznym. Artykuł o. prof. Jacka Salija OP – Nasze zmartwychwstanie. W „Gościu Niedzielnym” : artykuł Do konfesjonału od lat 16? O tym, kto chce zakazać spowiedzi dzieci i dlaczego to bardzo niedobry pomysł. Artykuł o Adwencie - promieniowanie świętości, czyli o nawykach tych, którzy czekają na Pana. Jest też przepiękny kalendarz na 2023 rok z Polskimi Świętymi.  Jest również dostępny nowy  „Głos Ojca Pioi najnowszy „Anioł Stróż”.