Uroczystość Chrystusa Króla

Dziś niedziela Chrystusa, Króla Wszechświata. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy odmówią publicznie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Jest to również święto patronalne ministrantów i lektorów. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i życzymy Bożego błogosławieństwa. Taca jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne. Modlimy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego zwłaszcza z naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Dziś pierwsze spotkanie nowych osób chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania o godz. 19.00 w kościele.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne.

W poniedziałek wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W wtorek 22 listopada, przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Panu organiście i dyrygentowi naszemu, kantorom, muzykom i śpiewającym w scholach i zespołach muzycznych naszej parafii życzymy, by święta Cecylia wypraszała obfitość łask Bożych oraz  radość z dzielenia się swymi zdolnościami. Wyrażamy wdzięczność za ubogacanie liturgii w naszym kościele.

Dnia 23 listopada w środę o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Modlitwy Ojca Pio poprzedzona różańcem o 17.30. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

W czwartek 17 listopada po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na modlitwę za małżeństwa które chcą umocnić swoją relację i małżeństwa w kryzysie oraz na konferencję Pani Psycholog pt. „Słowa w życiu małżonków”. Spotkanie w kościele można skorzystać z modlitwy wstawienniczej.

W piątek 25 listopada w naszym kościele o godz. 9.30 będzie odprawiona Msza św. z racji jubileuszu 100-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Starej Niedziałce.

W kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim od 25 listopada bieżącego roku będzie dostępny film „Prorok” o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Za tydzień Adwent czas pobożnego i radosnego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tych dniach powstrzymujemy się od  wesel i zabaw.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Jacek Kuziel wraz z Siostrami Szarytkami od Cudownego Medalika. Po Mszach św. będzie rozprowadzany Cudowny Medalik i będzie możliwość złożenia ofiary.

Siostry Loretanki od przyszłej niedzieli będą rozprowadzać opłatki wigilijne w kościele pod chórem. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach w zakrystii, a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Można od dzisiaj do następnej niedzieli przynosić koce, kołdry, ciepłe ubrania środki sanitarne, żywnościowe, Skrzynki plastikowe 1 m x 0,5 m, świece i lekarstwa na serce i nadciśnienie i inne artykuły potrzebne w okresie zimy na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy. Te wszystkie artykuły zabierze ks. Piotr Furman z Tulczyna, który przez cały tydzień jest u nas i po Mszach św. będzie przyjmować dary a także ofiary na odbudowę kościoła.

Pani psycholog w poradnictwie rodzinnym przyjmuje bezpłatnie w I i III środy miesiąca od godz. 16.00 do 19.00 małżeństwa w kryzysie i z problemami dzieci i młodzieży.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o dalsze ich przynoszenie.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Do Modlitwy czy podziwiania? Rozmowa z ks. Bp prof. Michałem Janochą, historykiem sztuki, przewodniczącym Rady KEP ds. Kultury i dziedzictwa Kulturowego. Drugi raz na Półwyspie Arabskim – o wizycie Ojca Świętego w Bahrajnie. Artykuł o. Jacka Salija OP – Ogień czyśćcowy. W „Gościu Niedzielnym” : Nowy Miłosierny – Czy dzieła współczesnych malarzy mogą zastąpić obraz Jezusa Miłosiernego? Jeśli małżonkowie chcą ratować małżeństwo, to nie ma możliwości, by się nie udało – mówi o. Mieczysław Łusiak, jezuita. Miłość potrafi wszystko – Mielżyn, dom wyjątkowych dziewczyn. Jest również dostępny nowy  „Głos Ojca Pio”.