XXXIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj XXXIII niedziela zwykła. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś  przed kościołem ministranci zbierają do puszek na Kościół Prześladowany na Wschodzie. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś w naszym kościele 13 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Kameralnego Mińskiego Towarzystwa Muzycznego. Serdecznie zapraszamy.

W kancelarii przyjmujemy na wypominki roczne.

W środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

W środę 16 listopada po wieczornej Mszy św. Odnowa w Duchu św. zaprasza do salki domu parafialnego na modlitwę wstawienniczą. Tych, którzy potrzebują modlitwy a zwłaszcza tych, co nigdy nie korzystali z tej formy modlitwy.

W czwartek 17 listopada po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na spotkanie w salce na plebani. Będzie modlitwa uwielbienia.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 18 na 19 listopada. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Parafia św. Antoniego zaprasza na katechezę dla dorosłych, która odbędzie się w piątek 18.11.2022 o godz. 19.00 w dolnym kościele. Tematem katechezy będzie: „Śmierć i co dalej …? Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym”. Prelegentem będzie Pan Andrzej Wronka Prezes Stowarzyszenia „Effatha” - katolickiej organizacji prowadzącej działalność apologetyczno - ewangelizacyjną.

W sobotę 19 listopada od 14.30 do 19.00 w parafii św. Antoniego odbędzie się spotkanie młodzieży z rejonu Mińskiego i Otwockiego. W programie spotkania przewidziane są: koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”, katecheza wygłoszona przez ks. Tomasza Kosteckiego, przedstawienie teatralne „Człowiek współczesny”  oraz Msza Św. o godz. 18.00 pod przewodnictwem bp. Jacka Grzybowskiego. Szczegóły w gablocie.

Za tydzień niedziela Chrystusa Króla Wszechświata. Taca będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.

Pierwsze  spotkanie nowych osób chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godz. 19.00 w kościele.

Młode małżeństwo z Ukrainy z trojgiem małych dzieci poszukuje mieszkania do wynajęcia. On jest budowlańcem, oraz ma fach robót wykończeniowych. Kontakt u ks. Proboszcza.

W kinie „Muza” w Mińsku Mazowieckim od 25 listopada bieżącego roku będzie dostępny film „Prorok” o Błogosławionym Kardynale Stefanie Wyszyńskim.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Historia widziana w kinie – Czy da się poznać historię Polski, oglądając filmy? Pokusy sławy – w Internecie obecnych jest wielu popularnych kaznodziejów. Jak poznać że dana osoba głosi Chrystusa? Opowiada o. prof. Józef Augustyn SJ. Artykuł o. prof. Jacka Salija OP – Jawność Sądu Ostatecznego.