XXXII Niedziela Zwykła

We czwartek, 3 listopada 2022 roku, w Centrum Medycznym im. Bitwy Warszawskiej 1920 Roku, w Radzyminie, o godzinach nocnych w wieku 81 lat, w 48. roku kapłaństwa zmarł ś. † p. ks. prał. Stanisław Kuć były proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie i pomagający w naszej parafii. Uroczystości pogrzebowe we wtorek 8 listopada w parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Msza Święta pogrzebowa o godz. 11.00. W naszym kościele Msza św. za zmarłego ks. Stanisława we wtorek 8 listopada o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Dziś w niedzielę odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół z ul. Dąbrówki  natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły im. Jana Pawła II.

Dziś taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w Warszawie-Miedzeszynie.

Dziś konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Dziś I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

W kancelarii można przynosić ofiary na wypominki roczne.

W naszej parafii 7 listopada czyli jutro odbędzie się bierzmowanie o godz. 18.00. Pierwsze  spotkanie nowych osób chcących przystąpić do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 20 listopada o godz. 19.00 w kościele.

W środę święto rocznicy poświęcenia bazyliki Laterańskiej, Matki wszystkich kościołów.

Wspólnota Odnowy W Duchu św. Nazaret zaprasza w czwartek 10 listopada po wieczornej Mszy św. na co tygodniowe spotkanie do domu parafialnego, a w piątek po wieczornej Eucharystii zaprasza na Drogę Krzyżową za kapłanów.

Starosta Powiatu Mińskiego Pan Antoni Jan Tarczyński i Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski zapraszają na obchody 103 Rocznicy Powstania Związku Inwalidów Wojennych RP i 13 rocznicy odsłonięcia pomnika związku Inwalidów Wojennych 10 listopada w Oddziale Specjalnym Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Maz.

W piątek 11 listopada święto 104 rocznicy odzyskania niepodległości i św. Marcina z Turs. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie. W naszej parafii Msze św. o godz. 6.30, 8.00 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.  O godz. 9.30 zostanie odprawiona Msza Św. zamówiona przez naszego burmistrza w intencji Ojczyzny, a po niej oficjalne uroczystości  i przemarsz pod Pomnik Niepodległości, Apel Poległych. Na uroczystości zaprasza Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki Pan Marcin Jakubowski. W tym dniu z racji uroczystości nie ma postu od pokarmów mięsnych.

Fundacja Aktywny Mińsk Mazowiecki pod patronatem Pana Posła Daniela Milewskiego zaprasza na koncert „Wieczór Niepodległości” w piątek 11 listopada o godz. 17.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej.

W naszym kościele 13 listopada po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się koncert patriotyczny w wykonaniu Chóru Kameralnego Mińskiego Towarzystwa Muzycznego. Serdecznie zapraszamy.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Kościół Prześladowany na Wschodzie.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary na utrzymanie kościoła składane na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Obecnie budowane jest ogrodzenie od ulicy Ogrodowej i odnawiany prospekt organowy w naszym kościele.

Paulinka wraz z rodzicami serdecznie dziękuje za gościnność i zbiórkę 30 października w niedzielę, której udało się uzbierać kwotę 24 318,55 zł na operację. Bóg zapłać.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Bohaterowie naszej niepodległości – rozmowa z prof. Januszem Odziemkowskim, historykiem wojskowości. Sens śmierci – śmierć to trudne doświadczenie w ludzkiej egzystencji – opowiada o tym o. Jacek Salij OP. Artykuł W Iranie wrze – śmierć młodej dziewczynki wywołała gwałtowne protesty. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: Ojciec Święty jedzie do kraju, w którym rządzi król Hamad ibn Isa, czyli Hamad, syn Jezusa. Trudna rola prymasa. Do kin wchodzi Prorok – debiut fabularny Michała Konrata. Poznać Pileckiego – o niezwykłym muzeum w Ostrowi Mazowieckiej. Jest również do nabycia najnowszy „Anioł Stróż”.