XXXI Niedziela Zwykła

Halloween wydaje się niewinnym zjawiskiem zaspokajającym jedynie potrzeby tajemniczości, czemu sprzyja przebieranie się za czarownicę, wampira, ducha czy diabła, zainteresowanie rzeczami budzącymi grozę, strach, lęk. Jest wróżeniem dotyczących małżeństwa, szczęścia, zdrowia i śmierci. Tego dnia wzywa się pomocy szatana. Halloween stanowi formę wtajemniczenia w okultystyczno-demoniczny świat. Uczestnicząc w obrzędach przebierańców nieświadomie czy też dla zabawy bierzemy udział w praktykach poświęconych szatanowi. Ci którzy miłują Pana Boga, powinni trzymać się z dala od takich obrzędów i nie godzić się na żadne kompromisy. W dniu Halloween chrześcijanie powinni gromadzić się i szerzyć wśród współwyznawców wiedzę o groźbach jakie niesie pogaństwo i modlić się wspólnie o pokonanie sił ciemności, a przede wszystkim dziękować naszemu Ojcu Niebieskiemu za zwycięstwo nad śmiercią, piekłem i szatanem.

W kościołach poświęconych których data poświęcenia jest nieznana, obchodzimy dziś uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła. Poświęcenie oznacza akt ofiarowania Bogu miejsca wraz z jego wyłączeniem z użycia świeckiego, którego dokonuje się przez specjalny obrzęd. Dlatego na ścianach naszego kościoła, w tych miejscach, gdzie dokonano namaszczenia, zapalamy dziś świece zwane „zacheuszkami”.

Dziś po Mszach św. jest możliwość złożenia ofiary na operację serca 7-letniej Paulinki, znajomej Siostry Anny. Rodzina Paulinki po Mszach św. będzie zbierać przed kościołem ofiary. Za wszelkie ofiary rodzina Paulinki składa serdeczne Bóg zapłać.

1 listopada porządek niedzielny. Po Mszy Św. o godz. 11.00 wyruszy procesja modlitewna do pięciu stacji, gdzie będzie modlitwa za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych z 1 XI. Nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00.

2 listopada Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00. O godz. 17.00 w kościele modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych z 2 XI. Po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie procesja różańcowa na cmentarz.

Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za 1 duszę czyśćcową. Warunki to być w stanie łaski uświęcającej, nie mieć przywiązania do grzechu ciężkiego, nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

W kancelarii oraz pod chórem przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe oraz listopadową Mszę Św. gregoriańską zbiorową. Msza św. gregoriańska za zmarłych będzie odprawiana przez cały listopad w tygodniu o godz. 8.00, a w niedzielę o 18.00. To najpiękniejsze kwiaty i znicze dla naszych zmarłych. Kwiaty i znicze nic nie wniosą dla zbawienia ich, tylko nasza modlitwa i ofiarowana komunia św. w ich intencji.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź na Mszach Św. W sobotę po Mszy Św. o godz. 7.00 różaniec pierwszo-sobotni z rozmyślaniem. Po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie rodzinnych kół różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół z ul. Dąbrówki  natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły im. Jana Pawła II.

Za tydzień Konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Za tydzień I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła. W sposób szczególny zapraszamy  zespoły procesyjne. Można przynosić intencje na Msze św. do kancelarii.

Dziękujemy bardzo pewnej Pani za ofiarowanie żółtych chryzantem w doniczkach do przyozdobienia ołtarzy.

Dziękujemy P. Hubertowi, który na naszym cmentarzu uporządkował i umył groby śp. księży proboszczów, a także naszym ministrantom.

Dziękujemy bardzo panu Zbigniewowi Wocial, który odłożył inną pacę i w trybie pilnym budowlanym uporządkował teren parafialny przy wjeździe na cmentarz.

Porządkujmy groby naszych bliskich z głową. Śmieci wrzucajmy tylko do kontenerów. Nie twórzmy dzikich wysypisk, wrzucając śmieci gdzie popadnie, niszcząc pracę innych.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kościół na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Obecnie budowane jest ogrodzenie od ulicy Ogrodowej i odnawiany prospekt organowy w naszym kościele.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na budowę kościoła w Warszawie-Miedzeszynie.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Święci są wśród nasz – Dlaczego przed dniem zadusznym obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych – opowiada o. Józef Kijas postulator generalny franciszkanów. Przemijanie – dramat czy nadzieja? Opowiada o. Leon Knabit OSB. O Ostatnim pożegnaniu pisze Monika Odrobińska. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: można znaleźć odpowiedź na pytanie wielu z nas, zwłaszcza przy okazji uroczystości Wszystkich Świętych, gdzie znajduje się niebo, czyściec i piekło. Warto też zwrócić uwagę na ankietę, w której redaktorzy „Gościa” opowiadają o swoich ulubionych świętych. Jest również do nabycia najnowszy „Anioł Stróż”.