XXX Niedziela Zwykła

Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 młodzież z Ruchu Światło Życie rozprowadza ręcznie robione ciastka. Ofiary z tego tytułu są przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne i rozwój wspólnoty.

W kancelarii, a także po Mszach św. niedzielnych pod chórem, przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad.

Różaniec z konkursem do środy o godz. 17.15.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w piątkową - sobotnią modlitwę adoracyjną w kościele i kaplicy adoracyjnej.

27 października w czwartek po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na modlitwę za małżeństwa i rodziny. Spotkanie odbędzie się w kościele. Bedzie krótka katecheza Pani psycholog. Temat konferencji: „Język miłości”. Modlitwa potrwa do godz. 20.00.

W piątek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W sobotę 29 października o godz. 10.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci utraconych przedwcześnie oraz o błogosławieństwo Boże dla ich rodziców i rodzeństwa. Tę Mszę św. zamówił Pan Sławomir Moch, właściciel zakładu Pogrzebowego „Exitus”. Po Mszy św. zostaną pochowane szczątki 20 dzieci utraconych na naszym cmentarzu w grobie zbiorowym.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół Stara Niedziałka 1,5,6  natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Za tydzień po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na leczenie 7-letniej Paulinki, znajomej Siostry Anny.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kościół na tacę, w kancelarii i na konto parafialne. Obecnie budowane jest ogrodzenie od ulicy Ogrodowej.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Gotowi na misje – rozmowa z ks. bp Janem Piotrowskim, przewodniczącym Komisji ds. Misji KEP. Każdy jest posłany – rozmowa z ks. dr. Zenonem Hanasem, Generałem Apostolstwa Katolickiego.  Siedmiu wspaniałych. O  księżach z zagranicy jak sobie radzą w naszej ojczyźnie. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: Artykuł o posłudze spowiedników – Dyskretni i cierpliwi. Niezłomni duchowni. Tutaj wszystko przemawia – artykuł o pustelniczkach, które prowadzą życie samotnicze.