XXIX Niedziela Zwykła

Jest pewne zjawisko, gdzie niektórzy wychowawcy namawiają dzieci i młodzież, by wypisywali się  z lekcji religii. Jest to działanie szatańskie, które odciąga ucznia od Boga i wiecznego zbawienia wciągając na wieczne potępienie.

Dziś III niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do MB Mińskiej.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Dziś odbywa się zbiórka do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli stypendia dla biednej i zdolnej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka. Ofiary na stypendia naukowe można składać do puszek u ministrantów przed kościołem.

Dziś w niedzielę odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół Stara Niedziałka 1,5,6 natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

W kancelarii, a także po Mszach św. niedzielnych pod chórem, przyjmujemy na wypominki roczne, jednorazowe, a także Msze św. Gregoriańskie, które będą odprawiane przez cały listopad.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci z konkursem o godz. 17.15 a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00.

We wtorek święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach.

W środę 19 października po wieczornej Eucharystii Odnowa w Duchu św. zaprasza do salki domu parafialnego na modlitwę wstawienniczą. Tych, którzy potrzebują modlitwy a zwłaszcza tych, co nigdy nie korzystali z tej formy modlitwy.

W czwartek 20 października po Mszy św. wieczornej Wspólnota Odnowy w Duchu św. zaprasza na spotkanie w salce na plebani. Będzie modlitwa uwielbienia.

W piątek 21 października po nabożeństwie różańcowym zapraszamy wszystkich na wieczór modlitewny pod hasłem „Wielka Modlitwa Zawierzenia”. W duchu dziękczynienia za jubileusz 600-lecia parafii będziemy uroczyście zawierzać wszystkich nas i nasze sprawy Chrystusowi obecnemu w Eucharystii oraz Jego i naszej Matce Maryi, Mińskiej Pani Hallerowskiej. Wieczór zwieńczy Apel Jasnogórski. Planowana jest także kontynuacja modlitwy w formie nocnej adoracji. Odbędzie się ona jeśli  odpowiedzialność za czuwanie w poszczególnych godzinach  wezmą uczciwe osoby, które zapiszą się na listę. Potrzeba, by w każdej godzinie, także ze względów bezpieczeństwa, były obecne przynajmniej 4 osoby. Zachęcamy do zapisów na listę dostępną w zakrystii.

W piątek 21 października o godz. 19.00 w dolnym kościele w parafii św. Antoniego z Padwy odbędzie się katecheza na temat: Potrzeba działalności misyjnej w Kościele. Prelegentem będzie o. Kazimierz  Szymczycha, misjonarz, sekretarz do spraw misji KEP.

W sobotę wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na misje.

W następną niedzielę po Mszach św. o godz. 9.30, 11.00 i 12.30 Młodzież z Ruchu Światło Życie będzie rozprowadzać ręcznie robione ciastka. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne i rozwój wspólnoty.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  z ul. Dąbrówki natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Budowlanej im. św. Jana Pawła II.

W niedzielę 23 października odbędzie się Msza św. Grupy Modlitwy O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

Stowarzyszenie SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy. Wolontariusz, razem z innym wolontariuszem,  odwiedza rodziny w potrzebie w naszym mieście i okolicy  – poznaje ich historie i decyduje, jaka pomoc będzie najlepszą formą wsparcia. Współpracuje z darczyńcą i koordynuje dostarczenie paczki. Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji SZLACHETNA PACZKA  i na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kościół na tacę, w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Co zrobiliśmy z Papieżem? – Pyta ks. Henryk Zieliński. Świadek wolności i odpowiedzialności – artykuł Ks. Bp Jacka Grzybowskiego o św. Janie Pawle II. Seminaria pod lupą – artykuł ks. Łukasza Piotrowskiego. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: O losie dzieci zmarłych przed narodzeniem i pomocy rodzicom, którzy przeżyli poronienie mówi ks. Wojciech Szychowski, psycholog i psychoterapeuta. Rewolucja wciąż trwa – o prawie ludzi wierzących do publicznego wyznawania wiary. Tajemnica Medjugoria – o filmie mówi o. Jozo Zovko, były proboszcz parafii w Medjugorju. Jest do nabycia darmowy miesięcznik Ranna Rosa.

Pod chórem przy gazetach są do nabycia książki z bardzo ciekawymi konferencjami o. prof. Jacka Salija OP w cenie 25 zł.