Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 27 maja 2012 r

1. Dziś kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Jutro wracamy w liturgii do okresu zwykłego.

2. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. o 6:30, 8:00, 9:30 i 18:00.

3.Jutro 28 maja przypada 31. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

4. W piątek 1 czerwca przypada I. piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9:00. Rozpoczną się Nabożeństwa Czerwcowe, które będą odprawiane: w niedziele - po Mszy św. o godz. 16:00, a w dni powszednie - po Mszy św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy św. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na budowę Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie. Będzie to I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. 16:00 Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne.
6. O godz.12:30 nasz parafianin Tomasz Chruścik odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy. Święcenia kapłańskie przyjmie z rąk Kardynała Kazimierza Nycza w sobotę 2 czerwca o godz. 10:00. w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Ks. Tomka i Jego rodzinę polecamy modlitwom parafian.
7. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Dokładniejsze informacje w gablotach ogłoszeniowych.
8. Z wielką radością informujemy, że wieloletni nasz parafianin, ADAM ARTUR ANUSZKIEWICZ w dniu 15 czerwca b.r. przyjmie święcenia diakonatu w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w BIAŁYMSTOKU. Kleryka Adama i jego rodzinę polecamy modlitwom parafian.
9. Dziś będziemy obchodzić 25. rocznicę święceń kapłańskich Ks. Proboszcza . Jest to szczególna okazja do wspólnego, radosnego świętowania.

Ks. Proboszcz zaprasza wszystkich parafian - małych i dużych - na piknik, który odbędzie się na terenie przykościelnym. Spotkajmy się całymi rodzinami.

Od rana można będzie wziąć udział w loterii fantowej z bardzo atrakcyjnymi nagrodami głównymi. Po Mszy Świętej o godz. 12:30 przewidziano wiele atrakcji dla dzieci m. n. Liczne konkursy z nagrodami i zabawy.
2

O godz. 16. zostanie odprawiona dziękczynna Msza Święta, podczas której Ks. Proboszcz, razem z naszą wspólnotą parafialną, będzie dziękował Bogu za dar kapłaństwa i opiekę Maryi - matki kapłanów. Módlmy się w intencji Jubilata o wiele łask Bożych i dalsze umocnienie na Jego kapłańskiej drodze.

Po Mszy Świętej Ks. Proboszcz zaprasza na poczęstunek i koncert zespołu CHARYZMATY, który śpiewa dziś na Mszach św. Zespół występował zarówno w wielu zakątkach naszej Ojczyzny i za granicą, niosąc pieśń i piosenkę religijno-patriotyczną. Zespół za swoje występy nigdy nie pobiera żadnego honorarium. Jedyną formą wsparcia dalszej działalności zespołu są dobrowolne ofiary, które można złożyć przy wyjściu z kościoła, do koszyczków, u członków zespołu.
Za każdy dar serca zespół składa gorące podziękowania i zapewnia o pamięci modlitewnej.

10. Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza Parafia zapraszają na Koncerty z cyklu „ Impresje chóralne w 3 odsłonach w stolicy powiatu"
3 czerwca 2012 roku
o g.10.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej -chóry dziecięce
g.15.00 w Domu Pracy Twórczej „ Zielony domek „ w parku miejskim- chóry młodzieżowe i zespoły śpiewacze
g.19.00 w kościele p.w .Narodzenia Najświętszej Marii Panny - Chór „ Ichthis" z Sulejówka, Chór „ Cantate Domino" oraz Schola Parafialna zespoły tworzące oprawę muzyczną liturgii w tutejszym kościele.
Koncerty zostały zrealizowane ze środków budżetu Powiatu Mińskiego

11. Prasa katolicka -ulotka.