XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś pod chórem odbywa się zbiórka do puszek na Radio Maryja i Telewizje Trwam. Jest to jedyne katolickie medium o zasięgu ogólnopolskim i światowym. Wesprzyjmy te szlachetne dzieło Ewangelizacji naszą ofiarą i modlitwą.

Dziś w niedzielę odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół z ul Dąbrówki natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły im. Św. Jana Pawła II.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od poniedziałku do piątku różaniec dla dzieci z konkursem o godz. 17.15 a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00.

We wtorek 11 października o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W czwartek 13 października bł. Honorata Koźmińskiego kapłana. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy.

W piątek Dzień Edukacji Narodowej. Polecamy Panu Bogu w modlitwie nauczycieli  i wychowawców, życząc im wsparcia Bożego i radości. Po wieczornej Eucharystii i nabożeństwie różańcowym Droga Krzyżowa w intencji kapłanów.

W sobotę św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli stypendia dla biednej i zdolnej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie modlitewników dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  Niedziałka 1,5,6, natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Pragniemy z całego serca podziękować wszystkim Ofiarodawcom za okazaną pomoc dla naszej parafii. Dziękujemy za ofiary na utrzymanie kościoła i naszej Parafii a w szczególny sposób P. Sławomirowi Moch, właścicielowi Firmy Pogrzebowej „Exitus”. Bóg zapłać! Zapewniamy o naszej bezustannej modlitwie w Waszych intencjach.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Jedność jako zadanie – W trosce o trwałość małżeństw – rozmowa z ks. dr Robertem Wielądkiem, dyrektorem Krajowym Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin KEP.  Gender w szkole. Kiedy Asia chce, by nazywać ją Aleksem. Jak rodzice i nauczyciele maja reagować, gdy ich dziecko przedstawi kolegę jako koleżankę? Co to znaczy żyć w prawdzie - o XXII Dniu Papieskim i jak można włączyć się w to dzieło. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: Wstawaj – Czesław Lang mówi o wzlotach, upadkach i wielkiej mocy modlitwy. Nie biegamy z kadzidłem po korytarzach – w odpowiedzi na akcję, której celem jest przekonanie uczniów i rodziców do rezygnowania z lekcji religii. Ludzki Ksiądz – o ks. Janie Kaczkowskim i o pracy nad filmem „Johnny”. Jest do nabycia Głos O. Pio i Anioł Stróż dla dzieci i darmowy miesięcznik Ranna Rosa.

Pod chórem przy gazetach są do nabycia książki z bardzo ciekawymi konferencjami o. prof. Jacka Salija OP w cenie 25 zł.