XXVII Niedziela Zwykła

Małżeństwo Joanna i Filip, które gościliśmy w ubiegłą niedzielę,  wyjeżdżające na misję do Etiopii serdecznie dziękuje za datki na tę misję i prosi o modlitwę.  Zebrano kwotę dwanaście tysięcy dwieście trzydzieści złotych. Bóg Zapłać ofiarodawcom i wspierającym ich modlitwą.

Dziękujemy P. Wiesławie Miernickiej i jej rodzinie za dar pieniężny w kwocie 800 zł przeznaczony na kolejną Stację Drogi Krzyżowej do naszego sanktuarium. Dziękujemy również mieszkańcom ul. Miodowej oraz kilku osobom za zbiórkę pieniężną w kwocie 1100 zł na wykonanie Stacji Drogi Krzyżowej  Pana Jezusa. Chętnych wspierających to piękne dzieło dobrowolnie można wpłacać do Siostry Anny – Zakrystianki. Dziękujemy osobom, które zamontowały trzy Stacje Drogi Krzyżowej w kościele.

Dziś I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. W sposób szczególny zapraszamy  zespoły procesyjne.

Dziś w niedzielę odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół Niedziałki 1,5,6, natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Dziś konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Dziś taca przeznaczona na dom św. Faustyny w Ostrówku. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać.

Zachęcamy wszystkich do pobożnego odmawiania różańca. Od 3 października w poniedziałek rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00.

We wtorek 4 października Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W środę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Wspólnota Odnowy w Duchu św. „Nazaret” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek po wieczornej Eucharystii.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca. Spowiedź w czasie Mszy świętych. W I piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00, Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączone z modlitwą różańcową.

W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na Fundacje Dzieło Nowego Tysiąclecia – czyli stypendia dla biednej i zdolnej młodzieży. Jest to żywy pomnik św. Jana Pawła II, naszego Wielkiego Rodaka.

Za tydzień w niedzielę odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół  z ul Dąbrówki i Salezjan natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły św. Jana Pawła II.

Dziękujemy za ofiary składane na kościół w kancelarii i na konto parafialne.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Siła paciorków – jak różaniec zmienia historię. Zapominany spowiednik św. Faustyny – o. Józefa Andrasza wspomina o. Józef Augustyn SJ. Artykuł o. Dariusza Kowalczyka SJ – Bóg posyła nam aniołów. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: wywiad z ks. kard. Konradem Krajewskim, który opowiada o swojej ostatniej wizycie na Ukrainie. Artykuł Marcina Jakimowicza o modlitwie różańcowej, której odmawianie kosztuje mniej niż używanie narzędzi pokutnych – Zamiast miecza. Wspomnienie o zmarłym przed tygodniem Franciszku Pieczce – Nikogo nie skrzywdziłem. Jest do nabycia Głos O. Pio i Anioł Stróż dla dzieci i darmowy miesięcznik Ranna Rosa.