XXVI Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Migranta i Uchodźcy. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej, przed kościołem są zbierane ofiary na katolicką misję ewangelizacyjnej w Afryce, tworzoną „od zera”, w stolicy Etiopii Addis Abebie.  Małżeństwo, które tam zostało posłane, Joanna i Filip, powie nam więcej na ten temat.

We wtorek 27 września o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

W czwartek święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

W czwartek 29 września po wieczornej Mszy św. Odnowa w Duchu św. zaprasza po wieczornej Eucharystii na modlitwę za małżeństwa i rodziny w kryzysie. Modlitwa odbędzie się w kościele. Będzie krótka katecheza. Jest to spotkanie cykliczne w ostatni czwartek miesiąca. Zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, po Mszy Św. o godz. 18.00 spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych połączone z modlitwą różańcową o godz. 17.30.

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Wierni, którzy odmawiają różaniec w kościele, w domu lub w pobożnym stowarzyszeniu, mogą zyskać odpust zupełny. Należy jednak pięć dziesiątek odmówić w sposób ciągły i z modlitwą połączyć pobożne rozważanie tajemnic. Od 3 października w poniedziałek rozpocznie się różaniec dla dzieci. Będzie on o godz. 17.15 od poniedziałku do piątku z konkursem, a po Mszy Św. o godz. 18.00 różaniec dla dorosłych. Natomiast w niedzielę różaniec będzie o godz. 17.00.

Za tydzień Konferencja przed chrzcielna o godz. 17.00 w budynku parafialnym.

Za tydzień I niedziela miesiąca i Msza św. zbiorowa o godz. 12.30,  a po Mszy Św. nabożeństwo, a po nim procesja eucharystyczna wokół kościoła. W sposób szczególny zapraszamy  zespoły procesyjne. Można przynosić intencje na Msze św. do kancelarii.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na dom św. Faustyny w Ostrówku.

W przyszłą niedzielę odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o godz. 11.00 ze Szkół Niedziałki 1,5,6, natomiast o godz. 16.00 ze Szkoły z ul. Siennickiej.

Dziękujemy za nakrętki i prosimy o ich przynoszenie.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: O. Dariusza Kowalczyka SJ – Oderwane od rzeczywistości. Rozmowa z socjolog prof. Mirosławą Grabowską – Dlaczego porzucają wiarę? Pielgrzym pokoju i jedności – o trzydniowej podróży papieża Franciszka do Kazachstanu. Artykuł – Zimne kościoły. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: W jaki sposób przygotować młodzież do przyjęcia bierzmowania. Kardynał z peryferii – o najmłodszym kardynale na świecie, który posługuje w Mongolii. O kryzysie powołań, odpowiedzi Kościoła i formacji kapłańskiej mówi o. Franco Imoda, jezuita. Jest do nabycia Głos O. Pio i Anioł Stróż dla dzieci.