XXV Niedziela Zwykła

Dziś trzecia niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 11.30 rozstrzygnięcie konkursu niedzielnego z nagrodami. Po Mszy św. o godz. 12.30 nabożeństwo do MB Mińskiej.

Dziś ofiary na tacę są przeznaczone na Budowę kościoła w Warszawie w Miedzeszynie.

Dziś, wspominając św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, zwłaszcza za jej młodych obywateli.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Ksiądz Proboszcz serdeczne dziękuje wszystkim, którzy bezinteresownie włączyli się w organizację obchodów 600-lecia naszej Parafii. Za wsparcie organizacyjnie, materialnie lub rzeczowo. Także gościom i parafianom, którzy wzięli udział we wspólnej modlitwie i pikniku. Zwłaszcza  dziękuje  Pani Poseł Teresie Wargockiej za ofiarowanie obrazu Św. Andrzeja Boboli  Patrona Polski. Pani Elżbiecie Wieczorek Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych za przygotowanie, wraz z uczniami,  atrakcji  dla dzieci. Panu Sławomirowi Moch za ufundowanie grilla i nagłośnienie. Panu Pawłowi Miroszowi  za użyczenie  kuchni polowej i namiotów.  Związkowi Harcerstwa Rzeczpospolitej za obsługę gości pikniku. Panu Arkadiuszowi  Pachulskiemu za poświęcony czas i koordynację tego przedsięwzięcia oraz osobom z naszego parafialnego Caritasu. Dziękujemy Bardzo właścicielom restauracji „Pod Różami”, za ufundowanie pełnego obiadu na 65 osobowej orkiestry wojskowej oraz 300 porcji grochówki. Bez Waszego zaangażowania, zorganizowanie tej uroczystości byłoby bardzo trudne.  Dziękujemy za kiszone ogórki i ciasta.

W poniedziałek 19 września o godz. 18.30 odbędzie się zebranie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. ze Szkół Podstawowych nr 1, 5, 6 i Starej Niedziałki.

We wtorek 20 września 2022 r. o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

We wtorek 20 września o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców przed I Komunią św. ze Szkoły nr 2 i Szkoły Salezjańskiej.

Natomiast w środę 21 września o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców ze Szkoły św. Jana Pawła II.

W środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty. Zachęcamy szczególnie do lektury Ewangelii spisanej przez tego autora.

W środę po wieczornej Mszy św. Odnowa w Duchu św. zaprasza do salki w domu parafialnym na modlitwę wstawienniczą.

W czwartek 22 września po wieczornej Mszy św. Odnowa w Duchu św. zaprasza na spotkanie w salce na plebani. Będzie uwielbienie Boga z zaproszonymi gośćmi.

W piątek wspomnienie  św. O. Pio zakonnika. O godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy Ojca Pio w 4 rocznicę jej powstania poprzedzona różańcem o 17.30. Po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym.

Za tydzień przyjadą do nas młodzi ludzie, którzy będą zbierać, przed kościołem, ofiary na misję w Etiopii.

Pani z Ukrainy mająca 53 lata, mieszkająca w domu parafialnym z rodziną poszukuje pracy. Wiadomość na miejscu.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: o 600-leciu naszej parafii. U Ojca Pio - O sanktuarium w San Giovani Rotondo, które rocznie odwiedza miliony pielgrzymów. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: Zapracowany dla Niepokalanej. O bracie Innocentym z Niepokalanowa przyszłym błogosławionym. Kraj ufający Bogu – o kościele prześladowanym w Nikaragui, który przeżywa falę bezprecedensowych prześladowań. Odpowiada na nie postem i modlitwą.