XXIV Niedziela Zwykła

Nasza parafia obchodzi w dniach 10 i 11 września 600-lecie powstania i przeżywała wizytację kanoniczną przez Jego Ekscelencję Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego - Pasterza naszej diecezji warszawsko-praskiej. Serdecznie witamy Ks. Biskupa. Na Mszy św. o godz. 9.30 - przekazanie władzy Ks. Proboszcza Ks. Biskupowi i Msza św. O godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i Msza św. dla dzieci. O godz. 12.30 Msza św. dziękczynna w intencji parafian i przychodzących do naszego kościoła oraz o Boże błogosławieństwo dla dobrodziejów i fundatorów zwłaszcza nowych Dróg Krzyżowych.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 piknik rodzinny z atrakcjami. Wspólne śpiewanie piosenek o Mińsku Mazowieckim razem z zespołem „MIŃSKA KAPELA MAŁEGO STASIA”. O godz. 16.45 – w kościele występ „ORKIESTRY KONCERTOWEJ REPREZENTACYJNEGO ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO WOJSKA POLSKIEGO”, dzięki staraniom senator Pani Marii Koc, Posłowi Panu Danielowi Milewskiemu i Panu Krzysztofowi Miąsko Prezesowi Fundacji Aktywny Mińsk Mazowiecki, którzy objęli koncert honorowym patronatem, oraz banery o historii naszej parafii przed kościołem, za co dziękujemy. Świętowanie zakończymy Mszą Św. o godz. 18.00 z oprawą muzyczną tejże orkiestry. Na świętowanie zaprasza Ks. Proboszcz prałat Jerzy Mackiewicz, organizatorzy i wspólnota parafialna.

Burmistrz naszego miasta Pan Marcin Jakubowski i społeczność ofiarowali ryngraf z naszą Matką Bożą z tytułem z wdzięcznością wobec 600 lat wspólnych dziejów parafii i miasta.

Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki Pan Antoni Janusz Piechowski ofiarował pamiątkę parafii na 600-lecie.

Dziś taca przeznaczona jest na nasze diecezjalne Seminarium Duchowne w Warszawie.  Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i pamiętajmy w modlitwie o nowych powołaniach do służby Bożej.

14 września o godz. 12.00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się spotkanie historyczne na temat 600-lecia naszej parafii pod patronatem Ks. Proboszcza prałata Jerzego Mackiewicza.

We wtorek 13 września 2022 r. o godz. 19.00 rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński.

13 września po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec fatimski połączony z procesją.

W środę 14 września święto Podwyższenia Krzyża Św. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00. Po każdej Mszy św. będzie możliwość ucałowania relikwii. Tradycyjnie ofiary na tacę z tego tytułu będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 16 na 17 września. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Za tydzień ofiary na tacę będą przeznaczone na Budowę kościoła  w Warszawie w Miedzeszynie. W przyszłą niedzielę, wspominając św. Stanisława Kostkę, patrona Polski i młodzieży, modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, zwłaszcza za jej młodych obywateli.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Wujek – błogosławiony papież Jana Pawła I, wspomina jego siostrzenica. O sanktuarium Krzyża Świętego. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dodatek specjalny – poradnik dla rodziców: „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.