XX Niedziela Zwykła

Dziś gościmy w naszej parafii Zespół Muzyczny z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy św. będą sprzedawać swoje płyty z utworami.

Siostry Karmelitanki z Osin dziękują wszystkim ofiarodawcom za modlitwę i dary pieniężne w wysokości 5500 zł na opał do grzania klasztoru i na wymianę okien w klasztorze. Wszystkim ofiarodawcom siostry składają serdeczne Bóg zapłać i zapewniają o modlitwie.

Przypominamy, że do końca września nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie także Mszy świętej o godz. 8.00.

Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki Wojska i naszej diecezji, a także wspomnienie „Cudu nad Wisłą” w 1920 r. nad Bolszewikami. Porządek Mszy św. tak jak w niedzielę. Nie ma Mszy św. o godz. 16.00. Na każdej Mszy Św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów. Na Mszy św. o godz. 12.30 będzie możliwość przyjęcia szkaplerza. Chętni do noszenia szkaplerza, którzy już go posiadają, prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Kolejna taka uroczystość planowana jest na 8 września tego roku.

W środę imieniny obchodzi ks. Bp Jacek Grzybowski, biskup pomocniczy naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny z racji Bitwy Warszawskiej 1920 r.

W piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 19 na 20 sierpnia. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę z księdzem z naszej parafii śladami prymasa ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy 20 sierpnia tego roku. Bliższe informacje w gablocie i pod nr tel. 604 652 518.

W okresie wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego. Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich przebywających na letnim wypoczynku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Cud, który powstrzymał Rosję – rozmowa z dr. Adamem Buławą. Zapomniany sojusz – umowa warszawska z 1920 r. Wniebowzięta – nasza matka i wzór. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Pusty grób Maryi. Jak zakończyło się ziemskie życie matki Jezusa. Jak dobrze że jesteście! Opowieść o szarytkach, które nie chcą zostawić ludzi mieszkających w przyfrontowych wioskach. Czyste piękno. Na obiad kartacze, soczewiaki, na deser mrowisko lub sękacz. Takie piękno proponuje Suwalszczyzna.