Niedziela Trójcy Świętej - 03 czerwca 2012 r.

1. Dziś I. niedziela miesiąca. Po Mszy św. 16:00 Procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkie zespoły parafialne.

2. O godz.12:30 nasz parafianin Tomasz Chruścik odprawi Mszę św. Prymicyjną i udzieli specjalnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk Kardynała Kazimierza Nycza w dniu wczorajszym o godz. 10:00. w Archikatedrze św. Jana na Starym Mieście w Warszawie. Ks. Tomka i Jego rodzinę polecamy modlitwom parafian.

3. Dziś w Warszawie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Dokładniejsze informacje w gablotach ogłoszeniowych.

4. Z wielką radością informujemy, że wieloletni nasz parafianin, ADAM ARTUR ANUSZKIEWICZ w dniu 15 czerwca b.r. przyjmie święcenia diakonatu w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w BIAŁYMSTOKU. Kleryka Adama i jego rodzinę polecamy modlitwom parafian.

5. Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza Parafia zapraszają na Koncerty z cyklu: „ Impresje chóralne w 3 odsłonach w stolicy powiatu" w dniu dzisiejszym: - o g.10.00 w Miejskiej Szkole Artystycznej -chóry dziecięce - o g.15.00 w Domu Pracy Twórczej „ Zielony domek „ w parku miejskim- chóry młodzieżowe i zespoły śpiewacze - o g.19.00 w naszym kościele- Chór „ Ichthis" z Sulejówka, Chór „ Cantate Domino" oraz Schola Parafialna zespoły tworzące oprawę muzyczną liturgii w naszym kościele. Koncerty zostały zrealizowane ze środków budżetu Powiatu Mińskiego

6. Jutro o godz. 18:00 ks. Cezary i jego koledzy kursowi odprawią Mszę św. w naszym kościele z okazji 5. rocznicy święceń kapłańskich. Ks. Cezarego i jego kolegów polecamy modlitwom parafian.

7. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30., 8.00, 9.30., 11.00 /bez kazania/ i o godz.18.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy - trasa jak w ubiegłym roku. Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu, Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. Tomasz Chruścik. Do udziału w procesji zapraszamy wiernych, wszystkie zespoły parafialne, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. / w strojach komunijnych./, a także dzieci rocznicowe.

8. W czasie oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym, procesja eucharystyczna wokół kościoła.

9. W tym tygodniu zostały zamontowane dwa kolejne witraże: „Cud w Kanie Galilejskiej" i „Ostatnia Wieczerza". Zostały jeszcze trzy. Gdyby ktoś chciał ufundować witraż, proszony jest o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

10. W przyszłą niedzielę, przed godz. 8:00 przybędzie do nas ks. Biskup Kazimierz Romaniuk, w ramach kanonicznej wizytacji, która odbywa się co 5 lat. Na Mszy św. o godz. 12:30 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.

11. Ks. Proboszcz bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy modlili się w Jego intencji z okazji 25. rocznicy święceń kapłańskich.
Szczególnie dziękujemy Harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej, młodzieży oazowej i z „Odnowy w Duchu św." za pomoc przy obsłudze pikniku, za wypożyczenie namiotów, przygotowanie, wspólnie z Parafialnym Zespołem Caritas oraz prowadzenie zabaw dla dzieci: szczególnie Marcinowi Szczepańskiemu i jego żonie Paulinie oraz Andrzejowi Soćko. Dziękujemy wolontariuszom Parafialnego Zespołu Caritas za przygotowanie i przeprowadzenie loterii fantowej. Cały dochód z tej loterii zostanie przeznaczony na pomoc najuboższym rodzinom z naszej parafii.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystej Mszy św. o godz. 16:00.

12. Prasa katolicka -ulotka.