XIX Niedziela Zwykła

W ubiegły czwartek gościliśmy pielgrzymów z Łomży. Dziękujemy wszystkim, którzy w starej Niedziałce i przy naszym kościele podejmowali strudzonych pielgrzymów przygotowując posiłki oraz służbom medycznym. W sposób szczególny dziękujemy OSP ze Starej Niedziałki, P. Gromulskiemu za pieczywo, wodę i inne produkty, P. Sławomirowi Mochowi za surówki i inne rzeczy oraz wszystkim za wodę i żywność, osobom z naszego Caritasu parafialnego na czele z P. Zofią i P. Anną, które wzięły całą logistykę goszczenia pielgrzymów.

Ks. Piotr Furman z Ukrainy dziękuje wszystkim ofiarodawcom za dary materialne i pieniężne na budowę świątyni w sumie 13760 zł. Zapewnia o swojej modlitwie i parafian z Tulczyna.

Dziś zbiórka dla Sióstr Karmelitanek z Osin na opał do grzania klasztoru i na wymianę okien w klasztorze. Wszystkim ofiarodawcom siostry składają serdeczne Bóg zapłać i pamiętają o modlitwie.

Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Z uwagi na wakacje nie będzie procesji.

Dziś o godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

Dziś są zbierane podpisy pod Obywatelskim Projektem zmiany ustawy Kodeksu Karnego celem likwidacji bezkarności agresji słownej i fizycznej wobec chrześcijan. Trzeba mieć przy sobie nr swojego Peselu. Na wieczornej Mszy św. nie będą zbierane podpisy.

Przypominamy, że do końca września nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie także Mszy świętej o godz. 8.00.

We wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

W środę święto św. Wawrzyńca.

W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się Droga Krzyżowa za kapłanów.


W sobotę 13 sierpnia po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją z figurą MB Fatimskiej.

13 sierpnia przypada I rocznica śmierci abp Henryka Hozera SAC ordynariusza naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

W przyszły piątek planowana jest całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej, czyli w noc z 19 na 20 sierpnia. Intencją czuwania będzie modlitwa o powołania kapłańskie. Zapisy na poszczególne godziny w zakrystii. Adoracja odbędzie się, gdy wszystkie godziny będą zapełnione, a Pan Jezus nie pozostanie sam.

Za tydzień przyjedzie do nas z koncertem Zespół Muzyczny z Tarnopola na Ukrainie. Po Mszy św. będą sprzedawać swoje płyty z utworami .

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę z księdzem z naszej parafii śladami prymasa ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego do Warszawy 20 sierpnia tego roku. Bliższe informacje w gablocie i pod nr tel. 604 652 518.

W okresie wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego. Polecamy w naszych modlitwach Panu Bogu tegoroczne zbiory, oraz wszystkich przebywających na letnim wypoczynku.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Kolonizacja Ameryki, kolonizacja Europy. W Europie dążą do stworzenia superpaństwa i narzucenia wszystkich rozwiązań przeciwnych kulturze, wierze i tradycji poszczególnych państw narodowych – zauważa o. prof. Dariusz Kowalczyk SJ. Człowiek, którego brakuje – Bardzo osobistymi wspomnieniami o śp. Abp Henryku Hozerze, w rocznicę jego śmierci dzieli się ks. Henryk Zieliński. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: Dlaczego idą? Są tysiące wymówek, by nie wyruszać. Czasem wystarczy jeden powód, by iść na Jasną Górę i nie móc przestać. Reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.