XVIII Niedziela Zwykła

Dziękujemy  ks. Piotrowi Furmanowi z Ukrainy za Słowo Boże. Po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę świątyni w Tulczynie. Ks. Piotr prosi również o przynoszenie konserw rybnych i mięsnych dla wewnętrznych uchodźców.

O. Leonard z Białorusi dziękuje wszystkim ofiarodawcom za dary materialne i pieniężne w sumie 8010 zł. Zapewnia o swojej modlitwie i parafian z Homla.

1 sierpnia przypada 78 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 przy ul. Ogrodowej i Warszawskiej będzie zbiórka przy pomniku Powstania Warszawskiego a o godz. 18.00 Msza św. w intencji poległych powstańców.

W sierpniu w naszej parafii będzie wystawiona Wielka Księga Trzeźwości, do której można się dopisać.

We wtorek można uzyskać  odpust zupełny „Porcjunkuli” odwiedzając kościół i w nim pobożnie odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

Są osoby, które próbują nawet przez Internet sprzedawać jakby puste groby. Nie dajmy się oszukać. Cmentarz i groby należą do parafii i tych, co je wydzierżawiają. Nie jeden dał się nabrać i kupił w Warszawie kolumnę Zygmunta na Placu Zamkowym.

Bóg zapłać za ofiary składane do skarbony w kościele. Z tych pieniędzy jest finansowane wynagrodzenie dla uchodźców z Ukrainy (2 rodziny), za budowę ogrodzenia cmentarza. Bóg zapłać za kamienie.

Przypominamy, że do końca września nie ma niedzielnej Mszy świętej o godz. 16.00. W lipcu i sierpniu w dni powszednie nie będzie także Mszy świętej o godz. 8.00.

W tym tygodniu przypadać będą: pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca. W piątek spowiedź na Mszach świętych. W sobotę o godz. 7.00 Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi, a później różaniec z rozważaniami. W niedzielę po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Z uwagi na wakacje nie będzie procesji.

W sobotę święto Przemienienia Pańskiego.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w godzinach porannych. Można je zamawiać w kancelarii.

4 sierpnia odwiedzą nas pielgrzymi z Łomży. O godz. 16.00 w naszym kościele przewidziana jest Msza Św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp Tadeusza Bronakowskiego, biskupa pomocniczego diecezji łomżyńskiej. Wcześniej w Jakubowie będą mieli obiad, a ok. godz. 13.00 odpoczynek w Starej Niedziałce koło OSP. Prosimy od 1 sierpnia przynosić dla pielgrzymów wodę mineralną w butelkach, ciasto i owoce.

Za tydzień w niedzielę będzie zbiórka dla Sióstr Karmelitanek z Osin na opał do grzania klasztoru i na wymianę okien w klasztorze.

Za tydzień będą zbierane podpisy pod Obywatelskim Projektem zmiany ustawy Kodeksu Karnego celem likwidacji bezkarności agresji słownej i fizycznej wobec chrześcijan. Trzeba mieć przy sobie nr swojego Peselu. Na wieczornej Mszy św. nie będą zbierane podpisy.

W okresie wypoczynku pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy, aby zachować godny strój, kiedy przychodzimy do kościoła. To wyraz szacunku wobec Najświętszego Sakramentu i do samego miejsca świętego.

Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
W tygodniku „Idziemy” m.in. artykuł: Jasna Góra czeka na pielgrzymów – rozmowa z O. Waldemarem Pastusiakiem, kustoszem Jasnej Góry. Lepiej tego nie poruszać – O czym warto milczeć, a o czym milczeć nie powinniśmy? – wskazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.  W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: jak chronić młodzież przed uzależnieniem od alkoholu i innych substancji i zachowań oraz o istocie i znaczeniu cudów, które zdarzają się po modlitwie za wstawiennictwem świętych.