Boże Ciało 7 czerwca 2012 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. będą odprawione w naszym kościele o godz. 6.30., 8.00, 9.30., 11.00 /bez kazania/ i o godz.18.00.

Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy - trasa jak w ubiegłym roku. Na zakończenie procesji, przy czwartym ołtarzu, Mszę św. odprawi i homilię wygłosi ks. Tomasz Chruścik. Do udziału w procesji zapraszamy wiernych, wszystkie zespoły parafialne, dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. / w strojach komunijnych./, a także dzieci rocznicowe.

2. W czasie oktawy Bożego Ciała, po nabożeństwie czerwcowym, procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. W ubiegłym tygodniu zostały zamontowane dwa kolejne witraże: „Cud w Kanie Galilejskiej" i „Ostatnia Wieczerza". Zostały jeszcze trzy. Gdyby ktoś chciał ufundować witraż, proszony jest o zgłoszenie się do ks. Proboszcza.

4. W najbliższą niedzielę, przed godz. 8:00 przybędzie do nas ks. Biskup Kazimierz Romaniuk, w ramach kanonicznej wizytacji, która odbywa się co 5 lat. Na Mszy św. o godz. 12:30 udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.