VI Niedziela Wielkanocna

Zmarł ks. Henryk Boczek l. 84, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1968-70 za ks. Prob. Kowalskiego. Pogrzeb w katedrze łowickiej w poniedziałek o godz. 11.30.

Dziękujemy bardzo Rodzicom, Pani Katechetce oraz 86 Dzieciom Pierwszokomunijnym ze Szkoły Podstawowej nr 2 z ul. Dąbrówki za wspólną modlitwę oraz dar ołtarza w wysokości 7030 złotych, który będzie przeznaczony na dalsze grodzenie domu parafialnego.

Dziękujemy także 74 Dzieciom, Rodzicom i Panu Katechecie za piękny udział w Białym Tygodniu oraz dar na misje w wysokości 1397.10 gr zebrany od Dzieci ze szkoły nr 4  z ul. Siennickiej.

Wczoraj przystąpiło 80 dzieci rocznicowych ze Szkoły Podst. nr 2 i Szkoły Salezjańskiej. Bóg zapłać za modlitwę i ofiarę 770 zł, które będzie przeznaczone na grodzenie terenu przy domu parafialnym od strony ul. Ogrodowej.

Przez cały tydzień będziemy się modlić o deszcz i o urodzaje, by nie zabrakło nam chleba.

23 maja w poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. Grupy Modlitwy św. O. Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w salce na plebanii.

W sobotę 28 maja o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej, a w niedzielę 29 maja o godz. 11.00 I Komunia Święta Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 JP II. Osoby niezwiązane z tymi uroczystościami prosimy o przybycie na inne Msze święte. Spowiedź w piątek dla dzieci komunijnych i rocznicowych i ich rodzin o godz. 16.15.

W przyszłym roku I Komunia Św. i pierwszy termin będzie w sobotę 13.05.2023. Terminy Komunii w gablocie.

Zaczyna brakować kamieni do budowy ogrodzenia cmentarza. Jeżeli ktoś ma niepotrzebne kamienie, minimum wielkości ludzkiej głowy, to prosimy o podrzucanie ich w okolice budowanego muru cmentarnego, nawet jedną sztukę. Z góry dziękujemy za pomoc.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

Przed kościołem są dziś zbierane podpisy w obronie życia nienarodzonych.

Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Przyjedzie do nas ks. Marcin Ożóg. Tego dnia ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na budowę kościoła na Miedzeszynie.

Jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie w czerwcu. Szczegóły na plakacie w gablocie.

11 czerwca w sobotę ministranci organizują jednodniowy wyjazd do Sokółki dla nich  i ich rodzin. Zapisy w zakrystii.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia pod chórem. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in.: Rodzina – wspólny interes – W ciągu ostatnich dziesięcioleci zmieniło się postrzeganie roli matki. Czy macierzyństwo jest obecnie w modzie? Mama w akcji – Macierzyństwo jest jak wino – dojrzewa i szlachetnieje z czasem, a czasu tego nie da się przyśpieszyć. Natomiast w „Gościu Niedzielnym” : Historia beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz o tym, dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi.