V Niedziela Wielkanocna

Dziękujemy bardzo Rodzicom, Pani Katechetce oraz siedemdziesięciu czterem Dzieciom Pierwszokomunijnym ze Szkoły Podstawowej z ul. Siennickiej za wspólną modlitwę oraz dar ołtarza od Rodziców w wysokości 8330 złotych, który będzie przeznaczony na dalsze grodzenie domu parafialnego.

Dziękujemy także Dzieciom, Rodzicom i Pani Katechetce za piękny udział w Białym Tygodniu oraz dar na misje w wysokości 1940 zł zebrany od trzydziestu dwóch Dzieci ze szkół numer 1, 5, 6 i ze Starej Niedziałki.

Dziękujemy bardzo Rodzicom Dzieci Rocznicowych za dar ołtarza
w wysokości 1750 zł, który będzie przeznaczony na dalsze grodzenie domu parafialnego.

W sobotę 21 maja o godz. 11.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej,
a w niedzielę 22 maja o godz. 11.00 I Komunia Święta Dzieci ze Szkoły Podstawowej z ul. Dąbrówki. Osoby niezwiązane z tymi uroczystościami prosimy o przybycie na inne Msze święte. Spowiedź w piątek dla dzieci komunijnych i rocznicowych i ich rodzin o godz. 17.00.

Jutro Uroczystość Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Msze święte o godz. 6.30, 8.00 i po niej litania do św. Andrzeja Boboli i 18.00. Na każdej Mszy będą wystawione jego relikwie. Po Mszy o godz. 18.00 zawierzenie parafii świętemu Andrzejowi.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane do skarbony pod chórem od strony Matki Bożej, które są przeznaczone na wynagrodzenie za budowę ogrodzenia cmentarza. Prace te wykonują uchodźcy z Ukrainy, którzy ze swoimi dwoma rodzinami znaleźli schronienie na naszej plebanii.

Zaczyna brakować kamieni do budowy ogrodzenia cmentarza. Jeżeli ktoś ma niepotrzebne kamienie, minimum wielkości ludzkiej głowy, to prosimy o podrzucanie ich w okolice budowanego muru cmentarnego, nawet jedną sztukę. Z góry dziękujemy za pomoc.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych wraz z opiekunami na Dzień Otwarty, który odbędzie się w niedzielę 22 maja w godz. 13.15-14.30. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach nabożeństw majowych, które w naszym kościele są odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

Konferencja przedchrzcielna dziś o godz. 17.00 w domu parafialnym.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nazaret” zaprasza na wyjazd na 26. Ogólnopolskie Czuwanie Modlitewne na Jasnej Górze, które odbędzie się w sobotę 21 maja. Wyjazd ok. godz. 5.00 rano, a powrót w godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu ok. 80 zł. Bliższe informacje w gablocie i u p. Agnieszki pod numerem telefonu: 513 350 060.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę z księdzem z naszej parafii do Medjugorie, w dniach od 3 do 11 czerwca tego roku. Bliższe informacje w gablocie i pod numerem telefonu: 604 652 518.

Z naszej parafii na pogrzeb + ks. Dariusza Walickiego, byłego proboszcza naszej wspólnoty pojechała delegacja mikrobusem. Wśród nich ks. Proboszcz, ks. Tomasz Tarasiuk i ks. Prałat Stanisław Kuć, a także indywidualnie. Odprawiał Mszę św. pogrzebową ks. Bp Romuald Kamiński z blisko 70 księżmi.

Wczoraj grupa dzieci I Komunijnych ze Starej Niedziałki i szkół 1 5 6 wraz z rodzinami, z ks. Karolem Grabowskim, Panią Elą Kowalczyk i Panią Agnieszką Zdanowicz udała się na Jasną Górę jako podziękowanie za dar zjednoczenia z Chrystusem.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas z Kazachstanu O. Leszek ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Przed kościołem będzie możliwość złożenia daru na Kościół w Kazachstanie.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest do nabycia pod chórem. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in.: Komunia z klasą – Czy lekcje religii w szkole wystarczą by przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? – rozmowa z ks. prof. Piotrem Tomasikiem. Natomiast w „Gościu Niedzielnym”: Poznajmy apostołów… od nowa – czy można wyobrazić sobie Kościół bez apostołów? Czy Chrystus potrzebował Dwunastu, aby zbudować swój Kościół? I w końcu – kogo Nowy Testament nazywa apostołem?