III Niedziela Wielkanocna

Dziś rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się procesja, natomiast o godz. 17.00 na plebani odbędzie się  konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych. Również o godz. 17.00 pierwsze nabożeństwo majowe w kościele.

3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. tak jak w niedzielę, z wyjątkiem że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Prosimy o wywieszenie flag narodowych i maryjnych. O godz. 9.30 Msza św. za Ojczyznę z udziałem Poczt Sztandarowych, później przemarsz na Plac Konstytucji.

W środę wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona naszej diecezji warszawsko-praskiej.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W sobotę o godz. 7.00 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

W czwartek o godz. 17.00 spowiedź przed I komunią św. dzieci grupy z Niedziałki 1,5,6, a w piątek o godz. 16.15 spowiedź dzieci przeżywających I rocznice Komunii Św.

W piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

W sobotę 7 maja o godz. 10.00 i w przyszłą niedzielę o godz. 11.00 I Komunia Św. dzieci ze szkoły w Niedziałce 1,5,6. Osoby nie związane z Komunią Św. prosimy o przychodzenie na inne godziny Mszy św. O godz. 11.30  w sobotę rocznica I Komunii Św. dzieci z Niedziałki i szkoły 1,5,6.

Za tydzień taca będzie przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne.

W dniach od 3 do 11 czerwca tego roku jest organizowana pielgrzymka z księdzem z naszej parafii do Medjugorie. Jest jeszcze wolne ostatnie 5 miejsc. Bliższe informacje w gablocie.

Pod chórem są do nabycia książki o naszym kościele cena 25 zł. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na opłacenie robocizny ogrodzenia cmentarza, które wykonają uchodźcy z Ukrainy, którzy w raz ze swoimi rodzinami mieszkają na naszej plebani.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Nasza Królowa – Śpiewamy z dawna Polski Tyś królową. W litanii loretańskiej wzywamy Królową Polski. Co oznacza ten tytuł i czy nasza ojczyzna jest szczególnie wyróżniona? Maryja naszą nadzieją – O Polakach mówi się, że jesteśmy narodem maryjnym, z czego wynika nasze szczególne przywiązanie do Matki Bożej? – odpowiada Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. W „Gościu Niedzielnym”: O nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju. Jest również do nabycia najnowszy Głos O. Pio.