Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiejsza niedziela w nawiązaniu do liturgii słowa i objawień św. Siostry Faustyny Kowalskiej została nazwana Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Za pośrednictwem św. Faustyny, Pan Jezus obiecał udzielić w tym dniu wszystkim ufającym w Boże Miłosierdzie szczególnych łask. Największa z nich to zupełne odpuszczenie win i kar za grzechy. Warunki określił sam Pan Jezus: w Niedzielę Miłosierdzia należy przystąpić do spowiedzi lub będąc w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą. Zachęcamy do odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.  Dziś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy serdecznie do wspólnej modlitwy o pokój na świecie.

Przed kościołem nasz parafialny zespół Caritas będzie zbierać ofiary na działalność Caritasu Diecezjalnego, który ma wiele dzień min. hospicja, jadłodajnie, pomoc uchodźcom Ukrainy, Domy Samotnej Matki. Bóg zapłać wolontariuszom za pomoc w zbiórce i ofiarodawcom.

Siostry Loretanki z Ukrainy dziękują ks. Proboszczowi i parafianom za ofiarę 2000 zł przekazana w Wielkim Poście, a równocześnie zwracają się z gorącą prośbą o produkty żywnościowe z długim terminem ważności i chemie. Zbiórka potrwa do następnej niedzieli. Można przynosić do zakrystii lub do sióstr przy Palcu Kilińskiego 8. Z góry wielkie Bóg zapłać.

Dziś o godz. 18.50 spotkanie  dla osób przygotowujących się obecnie do Sakramentu Bierzmowania.

26 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

27 kwietnia przypada 2 rocznica śmierci ks. Tadeusza Zielińskiego, naszego wikariusza i kapelana szpitala. Msze św. dziś o godz. 15.00 w kaplicy szpitalnej w Mińsku Maz. i w naszym kościele 27 kwietnia o godz. 6.30 i o godz. 18.00. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Tadeuszu.

30 kwietnia w sobotę odbędzie się X pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej w parafii Siennica. Początek spotkania o godz. 9.30. O godz. 12.00 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp Romualda Kamińskiego Ordynariusza naszej diecezji. Zapraszamy serdecznie na modlitwę.

W przyszła niedzielę rozpoczynamy miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą odprawiane w niedzielę o godz. 17.00, a w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

Za tydzień również I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się procesja, natomiast o godz. 17.00 na plebani odbędzie się  konferencja przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.

W dniach od 3 do 11 czerwca tego roku jest organizowana pielgrzymka z księdzem z naszej parafii do Medjugorie. Jest jeszcze wolnych 10 miejsc. Bliższe informacje w gablocie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Felieton ks. Henryka Zielińskiego - Jesteśmy potęgą. Felieton o. Dariusza Kowalczyka – Parodia orędzia miłosierdzia. Artykuł – Miłosierdzie w praktyce. W „Gościu Niedzielnym”: Nie poprawiaj Pana Boga – artykuł Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia. O narodzie, który będzie walczył do końca, pytaniach o Boga z głębokości stacji metra i o przebaczeniu na froncie – mówi Ks. Bp Paweł Gonczarczuk Ordynariusz Diecezji Charkowsko-Zaporowskiej.

A na koniec chcieliśmy złożyć naszym Braciom i Siostrom obrządku greckokatolickiego i prawosławnego najserdeczniejsze życzenia z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Życzymy wam prawdziwej, prostej i ufnej wiary, która rozprasza mroki wszelkich życiowych ciemności. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże! Alleluja!