Poniedziałek Wielkanocny

Dziś porządek niedzielny z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Za dzisiejsze ofiary na KUL składamy serdeczne podziękowania.

W niedzielę 24 kwietnia o godz. 18.50 spotkanie  dla osób przygotowujących się obecnie do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkaniu wymiana indeksów.

Biblioteka parafialna będzie czynna w I sobotę miesiąca od 16.45 do 17.45 lub przez telefon umieszczony w gablocie.

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii. Niedziela Bożego Miłosierdzia, jest świętem patronalnym Caritas i organizowany przez Caritas Dzień Dobra. W tym dniu odbędzie się, przed kościołem,  zbiórka do puszek na wsparcie miejsc, które są domem – świadczące pomoc, najbardziej potrzebującym,  dzieciom i dorosłym.  Jesteśmy przekonani, że dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszom wydarzy się wiele dobra. Więcej szczegółów podamy w następną niedzielę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Idziemy”: Co znaczy zmartwychwstanie? Odpowiedzi udziela o. Dariusz Kowalczyk, Jezuita nasz rodak. Św. Małgorzata Maria Alacoque rozpowszechniała osobiste poświęcenie się Najświętszemu Sercu Jezusowemu. W Polsce nabożeństwo to propagowała Rozalia Celakówna. Opowiada o tym o. Robert Wiącek.  Grób Chrystusa w Miechowie. Kaplica Grobu Bożego wygląda tu jak w Ziemi Świętej. W „Gościu Niedzielnym”: O tym, dlaczego łatwiej nam płakać w Wielki Piątek niż świętować w Zmartwychwstanie, mówi dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski. Św. Faustyna wciąż czeka. W sanktuarium na Woli pielgrzymi wyprosili wiele łask. Niestety, dwa lata pandemii poważnie ograniczyły ruch pielgrzymkowy śladami Miłosierdzia Bożego. W ogóle nie chodzę do kościoła – Widział ksiądz kiedyś Boga w tym kawałku opłatka? Pyta jeden z bohaterów  filmu „Powołany”. W „Miłujcie się”: Arcybiskup Fulton Sheeen o Fatimie. Św. Szarbel ocalił mojego męża. Znalazłaś swój krzyż. W Chorwacji jest piękny zwyczaj gdzie ksiądz podczas ślubu wręcza nowożeńcom krzyż, żeby go kochać i nieść, a nie odrzucić.

Zmartwychwstały Pan podnosi nasze oczy ku niebu, byśmy nie zapatrzyli się w ziemię, ale szukali tego, co w górze i do tego, co w górze dążyli, bo tam jest Chrystus. Taka jest Chrystusowa mądrość dla tych, którzy zechcą ją przyjąć sercem. Niech radość Zmartwychwstania Chrystusa ogarnia i wypełnia nasze serca, aby świat widział w nas Jego szczęśliwych i odważnych świadków.  Niech Zmartwychwstanie będzie dla nas źródłem nadziei, światłem i mocą we wszystkich wydarzeniach życia. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczęść Boże.