Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, w sposób szczególny dziękuję Księdzu Tomaszowi i ks. Diakonowi Mateuszowi i ministrantom i lektorom na czele z Panem Pawłem Domańskim za projekt i wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego,  siostrze zakrystiance Annie i osobom wspomagającym szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, projekt i wykonanie ciemnicy, Dziękuję Służbie Liturgicznej Ołtarza za wzorową służbę, ceremoniarzom za profesjonalne prowadzenie liturgii. Dziękuję bielankom, sypaczkom za uświetnienie procesji,  Panu Organiście, Chórowi parafialnemu na czele z Panem Dyrygentem za piękne śpiewy, Strażakom za czuwanie przy grobie i wraz z Policją za zabezpieczanie trasy procesji, Panu kościelnemu za porządek w kościele. I wam kochani za piękny dar modlitwy i liczne uczestnictwo. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Ciemnicy, Bożego Grobu i wystroju kościoła. Bóg zapłać wszystkim za zaangażowanie i uczynione dobro. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać za dar modlitwy, za ofiary na utrzymanie świątyni, a także ofiary na tacę i przelew na konto parafialne. Wspólnie robimy wiele rzeczy w kościele, wokół kościoła i na cmentarzu parafialnym. Serdeczne podziękowanie wyrażamy wszystkim, którzy przez poświęcony czas i modlitwę przeżywali Triduum Paschalne.

Dziękujemy bardzo dwóm fundatorom stacji Drogi Krzyżowej w naszym kościele, Stacji IV, którą ufundowała rodzina z Mińska Mazowieckiego i Stacji XIV, którą ufundował Pan Sławomir Moch z rodziną, właściciel Zakładu Pogrzebowego Exitus z Mińska Mazowieckiego. Koszt jednej stacji to 32 tys.

Dziękujemy rodzinie z naszej parafii za ofiarowanie kwiatów, które są posadzone przed kościołem.

Poradnia przedmałżeńska w naszej parafii jest bezpłatna. To parafia opłaca panie z poradnictwa.

Dziś konferencji przed chrzcielnej nie będzie.

W Niedzielę Wielkanocną nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00. Jutro porządek niedzielny z wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Taca tradycyjnie na KUL.

Kurs przedmałżeński w wtorek o godz. 19.00.

Z racji Oktawy Wielkanocy, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Przez cały tydzień Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. o godz. 18.00, jedynie w piątek o godz. 15.00.

Przyszła Niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. W tym dniu o godz. 15.00 – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia. Msza św. o godz. 16.00 będzie Mszą św. zbiorową – intencje można zgłaszać w kancelarii. Niedziela Bożego Miłosierdzia, jest świętem patronalnym Caritas i organizowany przez Caritas Dzień Dobra. W tym dniu odbędzie się, przed kościołem,  zbiórka do puszek na wsparcie najbardziej potrzebującym,  dzieciom i dorosłym. Jesteśmy przekonani, że dzięki hojności darczyńców i zaangażowaniu wolontariuszom wydarzy się wiele dobra. Więcej szczegółów podamy w następną niedzielę. Z tej racji dziękujemy osobom z Caritas parafialnego za bezinteresowną pomoc osobom biednym, a także wszystkim darczyńcom dzięki czemu można im pomagać. Dziękujemy również wszystkim liderom grup parafialnych, które animują życie duchowe w naszej parafii. W Niedzielę Miłosierdzia rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

Również w przyszła niedzielę o godz. 18.50 spotkanie  dla osób przygotowujących się obecnie do Sakramentu Bierzmowania. Na spotkaniu wymiana indeksów.

Wszystkim parafianom, przychodzącym do naszego kościoła, oraz wspierającym go z racji Zmartwychwstania Chrystusa, składamy najserdeczniejsze życzenia pełnej radości, że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał i wyznaczył nam drogę do nieba. Niech wiara w Chrystusa Zmartwychwstałego, ożywiana mocą mieszkającego w Was Ducha Świętego, rozświetla Wasze życie, umacnia nadzieję w obliczu nowych wyzwań i napełnia radością Waszą codzienność. Radosnych Świąt Wielkanocnych i obfitości błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego dla Was i dla Waszych bliskich. Szczęść Boże.