Niedziela Palmowa

Dziś Niedziela Palmowa. Będą dwie uroczyste procesje o godz. 9.30 (z udziałem osiołka) i o godz. 11.00.

Od poniedziałku do środy będzie możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. W tym czasie spowiedź podczas Mszy Świętych. W Triduum Paschalne i w święta nie spowiadamy.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy czas liturgiczny w całym roku kościelnym. Porządek Nabożeństw:

Wielki Czwartek – W konkatedrze na Kamionku w Warszawie Msza Krzyżma o godz. 10.00. W naszym kościele Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa przy ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek – o godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary z adoracji przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy - trzy posiłki postne, w tym jeden do syta. Post ilościowy nie obowiązuje małych dzieci i osoby starsze i chore. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Zapisy w kancelarii i zakrystii od dziś do środy włącznie. Adoracja Pana Jezusa od 8.00 do liturgii, a później do godz. 21.00 przy grobie.

W Wieki Piątek i Wielką Sobotę  o godz. 8.00 w kościele będzie modlitwa tzw. Ciemnej Jutrzni.

W Wielką Sobotę obowiązuje post jakościowy, czyli powstrzymywanie się od pokarmów mięsnych. Adoracja Pana Jezusa w grobie od godz. 8.00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 8.30 do 16.00. W tym czasie ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Uzyskany ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki. Liturgia Sobotniej Wigilii Paschalnej o godz. 18.00. Adoracja do godz. 21.00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpocznie się  Procesja Rezurekcyjna o godz. 6.00 tradycyjną trasą. Po procesji Msza św. w intencji parafian i przychodzących do kościoła. Msze Święte później o godz. 9.30, 11.00, 12.30, 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00 i 16.00.

Bóg zapłać za ofiary składane przy Krzyżu Pasyjnym. Są przeznaczone na pomoc uchodźcom, na wypłaty Ukraińcom przy budowie  ogrodzenia cmentarza i na kwiaty do grobu Pańskiego.

Dzisiaj w kościele i przed kościołem Bielanki będą rozprowadzać palemki. Dochód będzie przeznaczony na fundusz bielanek.

Ponieważ nasza miejscowość jest miastem partnerskim z Borodianką na Ukrainie, a ostatnio zostało ono zniszczone i doszło do bestialskich mordów na ludności cywilnej, przez okupantów rosyjskich. Pan Burmistrz Mińska Mazowieckiego prosi o modlitwę za pomordowanych mieszkańców naszego partnerskiego miasta i ogłosił trzydniową żałobę, która zakończy się 11 kwietnia.

Dziękujemy Policji i OSP Stara Niedziałka i Mińsk Maz. za pomoc w organizacji Dróg Krzyżowych w czasie Misji i ostatniej w piątek.

Pod chórem Zespół Caritas rozprowadza świece wielkanocne. Kupując taką świecę pomagamy potrzebującym parafianom, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Uczynimy ich święta radośniejsze. Można też zaopatrzyć się za „co łaska” w ostatnie, ręcznie wykonane bardzo ładne ozdoby wielkanocne. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony dla seniorów. Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Nietykalna tajemnica – w liście apostolskim „Salvifici doloris” Jan Paweł II pisał: „człowiek w swoim cierpieniu pozostaje nietykalna tajemnicą”. Jego umieranie na oczach świata dwadzieścia lat później prorokowało, by się z nią zmierzyć.  Czekając na Zmartwychwstanie – Czy uczestnictwo w wielkopostnych rekolekcjach jest wystarczającym przygotowaniem do Świąt Paschalnych – z bp Romualdem Kamińskim, ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej rozmawia Irena Świerdzewska.  Jest również dostępny „Gość Niedzielny”. A w nim: Niechciany Sakrament – Jezus powiedział św. Faustynie: „Nie odkładaj sakramentu spowiedzi, bo to Mi się nie podoba. Każdemu to mówi. O przeżywaniu Triduum Paschalnego w szczególnych warunkach wojny w Ukrainie – mówi o. Tomasz Samulnik, dominikanin z Kijowa.