V Niedziela Wielkiego Postu

Od dziś rozpoczynamy w liturgii okres pasyjny, czyli czas rozważania męki i śmierci Chrystusa. Za tydzień Niedziela Palmowa. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm – żywych gałązek krzewów lub drzew. W liturgii wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy.

Dziękujemy Ojcom Redemptorystom za piękne misje, które na pewno ożywiły naszą wiarę i przyniosą owoce duchowe. Dziś na Mszy św. o godz. 12.30 na Krzyżu Misyjnym zostanie umieszczona pamiątkowa tabliczka jako dar dziękczynny za pamiątkę misji św. z okazji 600-lecia naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę w tygodniu, co pozwoliło na pokrycie kosztów związanych z misjami, a także za dzisiejsze ofiary na remont kościoła w Braniewie i jako wyraz wdzięczności dla Ojców Redemptorystów za O. Grzegorza Lachowicza i jego współbraci. Jeszcze raz składam w imieniu nas wszystkich wielkie Bóg zapłać.

Jak co roku w Niedzielę Palmową, przed każdą Mszą św. pod kościołem bielanki będą rozprowadzały palemki. Dodatkowo Schola Kropelki po Mszach św. o godz. 9.30 i 11.00 będzie rozprowadzała wielkanocne ozdoby świąteczne. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na potrzeby obu grup oraz wyjazd wakacyjny. Za wszelką hojność składamy serdeczne Bóg zapłać.

Do jutra na parkingu parafialnym koło kamieni będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

W najbliższy piątek 8 kwietnia o godz. 19.00 Droga Krzyżowa będzie w par. Wojskowej, skąd przejdziemy do naszego kościoła. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17.00 wraz z procesją, a zakończenie konkursu dla dzieci na Drodze Krzyżowej o godz. 16.00 i 17.15.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 odprawiana jest Msza Święta zbiorowa. Także w tygodniu są wolne intencje w godzinach porannych. Można je zamawiać w kancelarii.

Dziś I niedziela miesiąca. O godz. 12.30 nabożeństwo I niedzieli miesiąca bez procesji. Procesja odbędzie się w czasie Gorzkich Żali. O godz. 17.00 nauka przedchrzcielna.

We wtorek 5 kwietnia o godz. 19.00 kurs przedmałżeński.

Przy Krzyżu Pasyjnym postawiona została skarbonka, gdzie można składać ofiary przeznaczone dla Sióstr Loretanek, które posługują na Ukrainie, min. niosąc pomoc dla ludności miejscowej i uchodźców i na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

W naszym dekanacie odbywa się modlitwa w intencji o oddalenie zagrożeń dla Polski i Kościoła ze wschodu i zachodu w ramach
tzw. siedmiu kościołów stacyjnych. Jeśli się będziemy modlić się, te zagrożenia będą odsunięte z pomocą MB i św. Andrzeja Boboli. Szóste ostatnie spotkanie odbędzie się w sobotę 9 kwietnia w par. MB z Guadelupe w Budach Barcząckich. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, a zakończy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie na plakatach.

Zapraszamy do wyruszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową – w piątek 8 kwietnia. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 20:00 w naszym kościele. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Dziękujemy za żywność, środki sanitarne oraz higieniczne, artykuły spożywcze o długiej dacie przydatności do użycia dla Ukrainy, które przekazały: Społeczne LO nr 7 w Warszawie, Szkoła Podst. Fundacji AlterEdu w Warszawie, Centrum Edukacji Alternatywnej Fundacji AlterEdu w Ignacowie k. Mińska Maz.

Poczta Polska wypuści znaczek na listy dotyczący 600-lecia naszego Kościoła, makietę znaczka można zobaczyć koło chrzcielnicy. O to wszystko wystarał się Pan Poseł Daniel Milewski. Serdecznie dziękujemy.

Zespół Caritas prosi parafian o pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla  ponad 200 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Można to zrobić na dwa sposoby. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze i środki czystości lub wrzucić datek, nawet niewielki, do skarbony Caritas.  Pod chórem można zaopatrzyć się w świece wielkanocne. Wszystkie środki finansowe zostaną przeznaczone  zakup brakujących świątecznych artykułów do paczek. Pod chórem można też zaopatrzyć się za "co łaska" w ręcznie wykonane, przez seniorów, wyjątkowo piękne ozdoby wielkanocne. Wierzymy, że jak zawsze możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Blask prawdy – Jezus mówił „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” Co to oznacza? Wróćmy do prawdy – świat odszedł nie tylko od Boga, ale od prawdy. Zaciera się różnicę między agresorem i ofiarą oraz tworzy się podwójne standardy.- W „Gościu Niedzielnym”: W krainie Kukanii najlepszym wskaźnikiem degeneracji współczesnego społeczeństwa jest nadmierny luksus. Papieże wobec wojny. Stojąc w obronie Ukrainy, lecz nie nazywając Rosji agresorem, papież Franciszek postępuje podobnie jak jego poprzednicy.