IV Niedziela Wielkiego Postu

Witamy serdecznie Misjonarzy Ojców Redemptorystów: o. Grzegorza Lachowicza oraz o. Stanisława Paprockiego, którzy poprowadzą od dziś do następnej niedzieli nauki misyjne. Misje są zaproszeniem do zawierzenia w tych trudnych i niespokojnych czasach swojego życia, swojej rodziny oraz naszego kraju NSPJ oraz Sercu Niepokalanej Maryi. W naszym codziennym  życiowym zabieganiu zatrzymajmy się chwilę i pełni ufności oddajmy Jezusowi wszystkie nasze sprawy. Msze św. będą przez cały tydzień od poniedziałku do soboty o godz. 6.30, 9.30, 11.00, 16.00, 18.00 i 20.00. Nie będzie tylko Mszy św. w sobotę o godz. 16.00. Spowiedź misyjna na każdej Mszy św. Szczegółowy program w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 parafialna schola „Kropelki” będzie rozprowadzała przed kościołem własnoręcznie zrobione ozdoby wielkanocne. Ofiary zebrane w ten sposób będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd oraz inne potrzeby scholi.

Dziś o godz. 12.30 odbędzie się w naszym kościele Msza św. w intencji dziękczynno-błagalnej 7 Pułku Ułanów Lubelskich im. Gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Następnie na Starym Rynku zostanie poświęcony nowy sztandar.

W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:
w niedzielę Gorzkie Żale o godzinie 17.00 wraz z procesją, a w piątki Droga Krzyżowa o godzinie 16.00, o 17.15 dla dzieci z konkursem
i o godz. 19.00. W tym czasie powstrzymujmy się od zabaw i imprez rozrywkowych.

W każdą niedzielę o godz. 12.30 odprawiana jest Msza Święta zbiorowa. Także w tygodniu są wolne intencje w godzinach porannych. Można je zamawiać w kancelarii.

W tym tygodniu I piątek i I sobota  miesiąca. Spowiedź na Mszach św. W I sobotę miesiąca o godz. 6.30 będzie Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, a po Mszy Św. różaniec z rozważaniami, o godz. 17.30 różaniec a po Mszy św. spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

Za tydzień I niedziela miesiąca. O godz. 12.30 nabożeństwo I niedzieli miesiąca bez procesji. Procesja odbędzie się w czasie Gorzkich Żali.

Przy Krzyżu Pasyjnym postawiona została skarbonka, gdzie można składać ofiary przeznaczone dla Sióstr Loretanek, które posługują na Ukrainie, min. niosąc pomoc dla ludności miejscowej i uchodźców.

W naszym dekanacie odbywa się modlitwa w intencji o oddalenie zagrożeń dla Polski i Kościoła ze wschodu i zachodu w ramach
tzw. siedmiu kościołów stacyjnych. Jeśli się będziemy modlić się, te zagrożenia będą odsunięte za pomocą MB i św. Andrzeja Boboli. Piąte spotkanie odbędzie się w sobotę 2 kwietnia w Hucie Mińskiej. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00, a zakończy o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia. Szczegóły w gablocie na plakatach.

W piątek 1 kwietnia o godz. 12.00 zostanie odsłonięty i poświęcona nowa tablica pamiątkowa Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej na rondzie Solidarności.

Od 28 marca do 2 kwietnia na parkingu parafialnym koło kamieni będzie można przynosić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Ta akcja ma wspomóc Kościoły na wschodzie i Siostry Loretanki pracujące na terenie byłego ZSRR. Szczegóły na plakacie.

Zapraszamy do wyruszenia na Ekstremalną Drogę Krzyżową – w piątek 8 kwietnia. Rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 20:00 w kościele Narodzenia NMP. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

Dwa tygodnie temu zgłosiła się rodzina spod Kijowa prosząc o schronienie w domu parafialnym. Na razie mieszkają w salce katechetycznej. Opatrznościowo się złożyło, że, że dwóch panów uchodźców to murarze. Zaproponowałem im pracę przy grodzeniu naszego cmentarza parafialnego. Na razie robią belki zbrojeniowe na fundamenty, a potem z kamienia będą grodzić odpłatnie. Dlatego w kościele od jutra będą rozprowadzane książki o naszej świątyni w związku z 600-leciem jej istnienia. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wynagrodzenie grodzenie cmentarza. Cena 1 książki - 25 zł.

Zespół Caritas będzie przygotowywał paczki świąteczne dla ponad 200 osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Nie będzie do możliwe bez pomocy parafian. Można to zrobić na dwa sposoby. Złożyć do kosza wystawionego w kościele trwałe artykuły spożywcze i środki czystości lub wrzucić datek, nawet niewielki, do skarbony Caritas.  Pod chórem można zaopatrzyć się w świece wielkanocne. Pozyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup artykułów do paczek. Po chórem można też zaopatrzyć się za "co łaska" w ręcznie wykonane, przez seniorów, piękne ozdoby wielkanocne. Wierzymy, że dobro wraca. Wierzymy też, że jak zawsze możemy liczyć na serce i wrażliwość parafian. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

OSP z Mińska Mazowieckiego przy ul. Warszawskiej 144 przyjmuje dla uchodźców z Ukrainy żywność o dłuższym terminie do spożycia.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy”: Co znaczy Nie zabijaj? – Jak pogodzić prawa wojny z przykazaniem miłości nieprzyjaciół – odpowiada o. Jacek Salij OP. Niezbadana demografia – Na politykę prorodzinną wydajemy 62 mld zł rocznie, niestety nie skutkuje to najważniejszym: wzrostem urodzeń. Kierowanie tych środków odbywa się po omacku, głownie na postawie kalkulacji politycznych. Jak pomóc demografii?  W „Gościu Niedzielnym”: O znaczeniu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi mówi bp Jan Sobiło. Maryja zatriumfuje – Modlitwa różańcowa uratowała wiarę w Ukrainie w czasach komunizmu. Także dziś wierzymy, że Maryja zatrzyma wojnę – mówi ks. Stanisław Firut, który od trzech dekad peregrynuje po tym kraju z figurą Matki Bożej Fatimskiej.