Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej. Tradycyjnie żłóbek i choinki będą w kościele do 2 lutego.

Dziękujemy wszystkim którzy zorganizowali „Orszak Trzech Króli” i włączyli się swoją pracą w te dzieło. Dziękujemy też wszystkim za wsparcie dla Misji Świętych w wysokości 11000 złotych. Jest to duża pomoc dla misjonarzy. Szczegółowee podziękowania na tablicy ogłoszeń.

Na Mszach św. gra kolędy zespół z Tarnopola na Ukrainie, którego serdecznie witamy.

W każdą niedzielę jest Msza Św. zbiorowa o godz. 12.30. Można zamawiać intencje w kancelarii.

W I i III środę miesiąca od godz. 16.00 do 19.00 przy kancelarii parafialnej P. Anna Padzik przyjmuje w poradnictwie małżeńskim w kryzysie. Robi to bezinteresownie.

Za tydzień ze Słowem Bożym przyjedzie do nas ks. Tadeusz Cieślak z Łotwy. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary na ośrodek duszpasterski na Łotwie.

Za tydzień o godz. 17.00 konferencja przed chrzcielna w budynku parafialnym.

Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Otwarci na znaki – Co świętujemy 6 stycznia? – wyjaśnia ks. prof. Dr hab. Józef Naumowicz. Mali współpracownicy papieża – Kim są Kolędnicy Misyjni i komu pomagają? W „Gościu Niedzielnym”: Stroma droga do domu – to o Antonim Socci, który bezwzględnie krytykował i oczerniał Papieża Franciszka. Dziś przyznaje, że bardzo się mylił. Po co Jezusowi chrzest?

Na czas kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po południu od poniedziałku do piątku od 16.00 do godz. 17.30.

Ze względu na trwającą pandemię, przebieg kolędy, tak jak w ubiegłym roku, czyli nie wchodzimy do domu ale błogosławieństwo będzie przy posesji. Prosimy o przygotowanie stolika nakrytego obrusem, a na nim woda święcona z kropidłem i krzyż. To będzie dla nas znak, że rodzina chce  błogosławieństwa Bożego, które jest istotą kolędy. Podobnie w blokach, ale na dole klatki schodowej. By wiedzieć, kto przyjął księdza ofiarę składamy w kopertach podpisanych z adresem i imieniem i nazwiskiem. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na grodzenie terenu przy domu parafialnym, a z cegiełek zakup materiałów budowlanych na dom katechetyczny. Będzie możliwość nabycia cegiełek na dom katechetyczny. Kolędę rozpoczynamy o godz. 18.00, a w sobotę od godz. 10.00.