Niedziela Świętej Rodziny

Za dzisiejsze ofiary na budowę Kościołów w naszej diecezji składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś w czasie Mszy Św. o godz. 12.30 świętujemy jubileusze małżeńskie. Pragniemy w sposób szczególny świętować i dziękować Panu Bogu za rodziny i dar Sakramentu Małżeństwa.

Dziękujemy bardzo ministrantom na czele z ks. Tomaszem i diakonem Mateuszem, za piękną dekorację Bożonarodzeniową w kościele i w szopce zewnętrznej, którzy przez trzy wieczory do godz. 23.00 montowali dekoracje, a wcześniej powycinali i przywieźli choinki. Dziękujemy chórowi parafialnemu z Panem Dyrygentem i służbie liturgicznej ministrantów za uświetnienie pasterki.

29 grudnia we środę o godz. 18.00 Msza Św. Grupy Modlitwy Ojca Pio poprzedzona różańcem o godz. 17.30. Po Mszy św. spotkanie w salce w domu parafialnym.

W piątek 31 grudnia o godz. 18.00 Msza Św. dziękczynna za miniony rok z nabożeństwem i sprawozdaniem z pracy duszpasterskiej oraz z inwestycji jakie były dokonane w parafii. Za udział w tej Mszy Świętej i nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek 31 grudnia kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach porannych. W tym dniu ks. Biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

W sobotę 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze Święte według porządku niedzielnego, z takim wyjątkiem, że nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. W tym dniu za udział we Mszy Świętej można także uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. o godz. 9.30. Różaniec z racji I soboty miesiąca i rozważaniem o godz. 17.15.

W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 12.30 nabożeństwo z racji pierwszej niedzieli miesiąca.

W przyszłym roku w każdą niedzielę będzie Msza św. zbiorowa o godz. 12.30.

Nasz chór parafialny „Cantate Domino” serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 2.01.2022 r. po Mszy św. o godz. 18.00.

Od 3 stycznia na czas trwającej kolędy kolędy kancelaria parafialna będzie czynna po południu do godz. 17.30.

Wizytę duszpasterską czyli kolędę rozpoczniemy 3 stycznia 2022 r.. Ze względu na trwającą pandemię, przebieg kolędy, tak jak w ubiegłym roku, czyli nie wchodzimy do domu ale błogosławieństwo będzie przy posesji. Prosimy o przygotowanie stolika nakrytego obrusem, a na nim woda święcona z kropidłem i krzyż. To będzie dla nas znak, że rodzina chce  błogosławieństwa Bożego, które jest istotą kolędy. Podobnie w blokach, ale na dole klatki schodowej. By wiedzieć, kto przyjął księdza ofiarę składamy w kopertach podpisanych z adresem i imieniem i nazwiskiem. Ofiary z tego tytułu będą przeznaczone na grodzenie terenu przy domu parafialnym i zakup materiałów budowlanych na dom katechetyczny. Będzie możliwość nabycia cegiełek na dom katechetyczny. Kolędę rozpoczniemy o godz. 18.00, a w sobotę od g. 10.00.

03.01.2021r.(Poniedziałek) - od 18:00

ul. Lipowa – jednorodzinne, ul. Mrozowska, ul. Wyspiańskiego nr parzyste, ul. Wyspiańskiego nr nieparzyste, po drodze ul. Miła i ul. Łąkowa, ul. Langiewicza,  ul. Piaskowa, ul. Letniskowa i ul. Langiewicza, ul. Siennicka (za torami) - nr nieparzyste od nr 29 do końca (bez bloków), ul. Siennicka (za torami) - nr parzyste od nr 20 do końca, ul. Słowackiego i Kasztanowa -   ul. Chłopickiego, ul. Wieniawskiego, ul. Chopina i ul. Moniuszki, ul. Ludowa, ul. Broniewskiego i ul. Modrzejewskiej , ul. Mazowiecka i ul. Akacjowa. Szczegółowy plan kolędy, kolejnośc ulic i ilość kapłanów zostaną podane w następną dziedzielę.

Dziękujemy za nakrętki plastikowe i prosimy o przynoszenie.

Przypominamy o obowiązku zachowania zaleceń sanepidu w kościele i wokół kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W tygodniku Idziemy : Narodziny w rodzinie – Jest coś zachwycającego w tym, że mały Jezus, tak jak każde ludzie dziecko, potrzebował rodziny zauważa o. Jacek Salij. Boża drużyna – czym różni się rodzina od innych wspólnot? Czy warunkiem małżeństwa jako solidnego fundamentu rodziny jest tylko małżeństwo sakramentalne? Odpowiada Mieczysław Guzewicz, konsultor Rady ds. Rodziny KEP.  W  Gościu Niedzielnym: Ciało i Krew Nieskończonego – zaproszenie do kontemplowania tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem oraz płyta – Biblia audio.