IV Niedziela Adwentu

Dziś o godz. 12.30 Msza św. zbiorowa do MB Mińskiej.

Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

W piątek 24 grudnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. W wigilię nie będzie Mszy Św. wieczornej. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przypominamy, że ten uroczysty posiłek winien rozpocząć się odczytaniem fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza i modlitwą, a dzieleniu się opłatkiem winna towarzyszyć prawdziwie rodzinna atmosfera, pełna miłości i wzajemnej życzliwości. W wigilię zachowajmy post. O godz. 24.00 uroczystą Mszą Św. zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt taca będzie na budowę świątyń w naszej Diecezji. Porządek Mszy Św. w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę z wyjątkami, że w 25 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 6.30 i 16.00, a 26 grudnia nie będzie Mszy Św. o godz. 16.00. W wigilię i w czasie świąt nie będzie spowiedzi.

25 grudnia przed kościołem odbędzie się zbiórka dla sześciomiesięcznego Antosia Szklarskiego spod Ciechanowa, którego babcia pochodzi z Wiciejowa koło Mieni.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich. Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny 26 grudnia w czasie Mszy Św. o godz. 12.30. Prosimy by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

Ministranci rozprowadzają pod chórem i kościołem sianko. Ofiary będą przeznaczone na fundusz ministrancki.

Młodzież z Ruchu Światło – Życie w tą niedzielę po Mszach o godz. 9.30, 11.00. 12.30 i 18.00 rozprowadza domowego wypieku pierniczki. Ofiary zostaną przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne i rozwój wspólnoty.

Siostry Loretanki rozprowadzają w niedziele w kościele pod chórem opłatki wigilijne. W tygodniu można je nabyć tylko po Roratach pod chórem a także w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8. Informujemy jednocześnie, że siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w kościele pod chórem.

Nasz chór parafialny „Cantate Domino” serdecznie zaprasza na koncert kolęd, który odbędzie się 2.01.2022 r. po Mszy św. o godz. 18.00.

Parafialny Zespół Caritas dalej prosi o przynoszenie i składanie do kosza wystawionego w kościele trwałych artykułów spożywczych oraz środków czystości.  Można też wrzucać datki do skarbony Caritas. Nawet niewielkie. Pod chórem za „co laska” można nabyć piękne, ręcznie robione ozdoby bożonarodzeniowe. Pozyskane pieniądze przeznaczymy na pomoc – seniorom, niepełnosprawnym, dzieciom i samotnym matkom. To ponad 200 osób. Jesteśmy przekonani, że jak zawsze, możemy liczyć na życzliwość, serce i  otwartość parafian na potrzeby innych. Bóg Zapłać!

Nakładem wydawnictwa Fotopia ukazała się pierwsza familijna książka pt.: „Spotkanie z Mińskiem Mazowieckim” napisana przez Annę Sumińską – historyczkę z liceum salezjańskiego. Publikacja w przystępnej formie prezentuje historię naszego miasta i okolic. W zabawne dialogi wpleciono wiele wydarzeń historycznych, a całość dopełniają wyjątkowe ilustracje. Konsultacji naukowej dokonał dr Janusz Kuligowski. Książka została wydana na 600 -lecie  naszej parafii i miasta. Dostępna jest w mińskich księgarniach, a także podczas targu Bożonarodzeniowego na Starym Rynku.

Prosimy o przestrzeganie w kościele i wokół kościoła zaleceń sanepidu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika Idziemy” : Oblicza nadziei – Kotwica duszy czy matka głupich? Zawieść nie może czy prowadzi do rozczarowania? Czym naprawdę jest nadzieja? Sekularyzm rozwodniony – Wobec planowanej i centralnie sterowanej fali sekularyzacji ważne jest nasze osobiste świadectwo. Mówimy i piszemy o Bożym Narodzeniu, a nie o jakichś świętach.  W „Gościu Niedzielnym : Kościół w pandemii – O sytuacji Kościoła w Polsce w czasie pandemii, oraz płyta z kolędami polskimi w wykonaniu polskich Karmelitanek z Islandii. W „Miłujcie się” : Jak się wyspowiadać? Praktyczny przewodnik.